« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Tekvando altın çağını yaşıyor'

Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, 2005 yılında tekvandoda uluslararası düzeyde elde edilen birçok başarının Türk sporuna büyük moral ve özgüven verdiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Şahin, Türk sporunun lokomotiflerinden olan tekvando sporunda 2005 yılında Avrupa ve dünya şampiyonalarında önemli başarılara imza attıklarını belirtti.

İlk olarak 2005 yılının Ağustos ayında İzmir'de yapılan Dünya Üniversitelerarası Spor Oyunları'nda (Üniversiade 2005) 5 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya alarak büyük başarı gösterdiklerini ifade eden Şahin, şunları kaydetti:
“Bu organizasyonun ardından Ekim'de Letonya'da 48 ülkenin katıldığı Avrupa Tekvando Şampiyonasına katıldık ve burada da takım halinde erkeklerde birinci, bayanlarda da 3. olduk. Genel toplamda da yine şampiyon olduk. 2005 yılı tekvandoda Türkiye'nin altın çağı oldu. Gösterdiğimiz bu başarılar nedeniyle spor otoriterleri tarafından takdir edildik, yılın spor takımına aday gösterildik. 2005 yılında tekvandoda uluslararası düzeyde elde ettiğimiz birçok başarı Türk sporuna büyük moral ve özgüven vermiştir. Bu da 2005'de olduğu gibi gelecekte de Türk sporunun daha büyük başarılara imza atmasını sağlayacaktır.”

Şahin, 2006 yılında da hedeflerinin Dünya Şampiyonası, Eylül ayında Tayland'da yapılacak Dünya Kupası ve Temuz ayında Vietnam'da yapılacak Dünya Gençler Şampiyonası'nda madalyalar alarak, başarılarını sürdürmek olduğunu belirtti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.