Ege Haberleri

EGE

  Tekstilin onur konuğu

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
  26 Ekim 2008 - 00:15Son Güncelleme : 26 Ekim 2008 - 00:15

  DENİZLİ Sanayi Odası, 31 Ekim’de Pamukkale Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde 2. Uluslararası Tekstil ve Konfeksiyon Zirvesi düzenleyecek.

  Zirvede, tekstil ve konfeksiyon sektörünün rekabet etmekte zorlandığı merkezler için esin kaynağı olabilecek çeşitli başarı öyküleri ve iyi uygulama örneklerinin ele alınacağını vurgulayan Başkan Müjdat Keçeci, şunları söyledi: "Bu yıl zirvenin açılışına Türkiye’nin AB üyelik müzakerelerinde önemli roller üstlenen Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Günter Verheugen katılacak. Ayrıca Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Rainhardt Frhr. Von Leoprechting de, açılış konuşması yapacak. Panelistler arasında Avrupa Tekstil Birliği Meclis Başkanı ve Polonya Lodz şehri Belediye Başkanı Jerzy Kropiwnicki, sıradışı bir dönüşüm öyküsüyle Denizli’de olacak. Stratejik bir eylem planını yaşama geçirip, bir bütün olarak kenti dönüştürme başarısının mimarı olan Kropiwnicki, Lodz deneyimini katılımcılarla paylaşacak."

  Önemli isimler

  Keçeci, zirveye Fransa’dan François Castro, Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu üyesi Yakup Güngör, TOBB Türkiye Konfeksiyon ve Hazır Giyim Sanayi Meclis Başkanı Umut Oran, İtalyan Extreme Materials SRL Genel Müdürü Ettore Rossini, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Koton Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz, Dice Kayek’in yaratıcısı moda tasarımcıları Ayşe ve Ece Ege, Moda Tasarımcıları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Ünal, İtalyan Elementi Moda İletişim Müdürü Dr. Silvia Re ve moda tasarımcısı Cenk Mommarje’nin de katılacağını söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı