MERSİN HABERLERİ

Tekstilciler istihdamda destek bekliyor

DHA
27.04.2017 - 12:42Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 11 No’lu Tekstil Konfeksiyon ve Ayakkabı Meslek Komitesi Başkanı Ali Şimşek, emek yoğun bir sektörde faaliyet gösterdiklerine dikkat çekerek, istihdam teşviklerinin özellikle bu sektörlerde yoğunlaşmasını beklediklerini söyledi.
Yaptığı açıklamada sektörel değerlendirmelerde bulunan Başkanı Şimşek, şunları söyledi:
"Mevcut durumda işçilik ücretlerinin çok düşük olduğunu biliyoruz. Ancak bu rakamları işveren istese de artıramaz çünkü piyasada oluşan rakam bu. Siz biraz üzerine çıkarsanız zaten düşük olan rekabetçi yapınız daha da bozulur. Bunun çözümü noktasında hükümetimizden destek bekliyoruz. Özellikle İstihdam Seferberliği ile birlikte tarihi destekler verilmeye başladı. Ancak bizim talebimiz belli bir dönem için tüm işçilik maliyetlerinin karşılanarak işveren üzerindeki yükün neredeyse tamamen kaldırılması yerine özellikle emek yoğun sektörler için bu desteklerin miktarını azaltıp tabana yayılması ve kalıcı hale getirilmesidir."

MERSİN, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Tekstilciler istihdamda destek bekliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 12 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekstilciler istihdamda destek bekliyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı