Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Teksas gibi!

  Hürriyet Haber
  16 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 16 Şubat 2000 - 00:01

  İKİ ÇETE, DÖRT KİŞİYİ KAÇIRDI

  O kurtuldu, arkadaşı rehin

  İŞ gezisi için arkadaşıyla Ankara'dan gelen ve silahlı üç kişi tarafından kaçırılarak Yenibosna'da bir eve kapatılan Mustafa Veheç, saldırganların elinden kurtulunca polisi alarma geçirdi. Eve düzenlenen operasyonda biri kadın üç fidyeci ile rehin aldıkları Harun Yeşilyurt'un izine rastlanamadı.

  Önceki gün Yenibosna'da polisi alarma geçiren olay şöyle gelişti: Hava kompresörleri pazarlayan bir şirkette çalışan ve iş için Ankara'dan gelen Mustafa Veheç ile Harun Yeşilyurt biri kadın üç kişilik çete tarafından takibe alındı. Kaçırılan iki arkadaş Yenibosna Dereboyu Caddesi Köyüm Sokak'taki bir eve götürüldü. Rehinelerin el ve ayaklarını bağlayan saldırganlar 10 milyar lira istedi. O kadar paralarının olmadığını söyleyen iki arkadaşı ölümle tehdit etti. Üzerlerindeki 1.5 milyar lirayı alan saldırganlar Mustafa Veheç'i bankadan para çekmesi için için bıraktı. Polise haber verdiğinde Yeşilyurt'un öldürüleceğini söyledi.

  Bankaya giden Veheç, polisi arayarak yardım istedi. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alındıktan sonra Veheç'in gösterdiği daireye çelik yelek giyen polisler baskın düzenledi. Polis evde kimseyi bulamadı. Polisler gelmeden kısa bir süre önce rehine Harun Yeşilyurt ile birlikte kayıplara karışan biri kadın silahlı üç saldırganın yakalanması için geniş çaplı araştırma başlatıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı