Ege Haberleri

EGE

  Teknoparklar desteklenecek

  Hürriyet Haber
  02 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 02 Mayıs 2000 - 00:01

  İZMİRLİ sanayici ve işadamlarıyla birlikte bir hafta Güney Fransa'daki teknoparklarda incelemelerde bulunan Vali Kemal Nehrozoğlu, gezinin değerlendirmesini yaparken, ‘‘Teknopark İzmir için şart. Sağlam bir altyapı için işadamlarımızla işbirliğine gideceğiz’’ dedi.

  İZMİR'de ilk teknoparkın 1996'da faaliyete geçtiğini hatırlatan Nehrozoğlu, ‘‘İZTAŞ (İzmir Teknopar A.Ş.)'de şu an birkaç proje yürütülüyor. Ancak çok yetersiz. Bir an önce şartlarının iyileştirilmesi ve İZDET (İzmir Dokuz Eylül Teknoparkı)'nın da hayata geçirilmesi şart’’ dedi.

  30 yıl önce başlamışlar

  AMERİKA ve Avrupa'da teknopark çalışmalarının 30 yıl öncesine dayandığını ifade eden Nehrozoğlu, ‘‘İzmir özellikle tarım ve sanayideki ürün çeşitliliği avantajını, teknoparklar aracılığıyla daha üst seviyelere taşıyabilir’’ dedi.

  NEHROZOĞLU ayrıca, ‘‘Geziye katılan işadamlarıyla teknoparkın gerekliliği konusunda mutabakat sağladık. İyi bir teknopark için mekan, teknoloji ve sermaye altyapısı sağlanması gerekli. Böylece İzmir her alanda lokomotif olma özelliğini burada da gösterecek’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı