GeriTeknoloji Zuckerberg, İngiltere hükümeti tarafından 'suçlu' ilan edildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zuckerberg, İngiltere hükümeti tarafından 'suçlu' ilan edildi

Zuckerberg, İngiltere hükümeti tarafından 'suçlu' ilan edildi

Geçtiğimiz günlerde birçok kullanıcının verilerinin çalındığı Cambridge Analytica skandalıyla gündeme gelen Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, İngiltere'ye gittiği andan itibaren suçlu muamelesi görecek. Neden mi?

Milyonlarca kullanıcının verilerinin çalındığı Cambridge Analytica skandalıyla gündeme oturan Facebook'un CEO'su, ABD Senatosu tarafından sorguya alınmıştı. Sonrasında ise İngiltere Hükümeti, CEO Zuckerberg'den meclis komitesi önünde sorgulanması çağrısında bulunmuştu. Ancak, Zuckerberg teklifi reddetti ve vekili olarak o toplantıya Facebook CTO'su Mike Schroepfer katılmıştı. 

Şimdiyse İngiliz Hükümeti, Mark Zuckerberg'i tekrardan İngiltere'ye çağırdı ve bu teklifin ikinci defa reddedilmesi sonucunda Zuckerberg'in İngiltere'ye girdiği andan itibaren suçlu sayılacağı açıklamasını yaptı. Ancak, Facebook CEO'su tüm bu açıklamalara rağmen teklifi reddetti. Sonrasında ise Zuckerberg'in konunun ne denli önemli olduğunun farkında olduğu ve konuyla ilgileneceği açıklaması yapıldı. İngiltere Medya Komitesi tarafından gelen açıklama ise şöyle: "Zuckerberg söylediği gibi konunun ciddiyetinin farkındaysa, parlamento karşısına çıkarak soruları cevaplamalı. Bu sorun sadece hükümet ile ilgili değil, Facebook kullanan 10 milyondan fazla vatandaşımızla da ilgili!"


Yorumları Göster
Yorumları Gizle