GeriTeknoloji Yükselme devri sona erdi hızla kan kaybediyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  48
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yükselme devri sona erdi hızla kan kaybediyor

Yükselme devri sona erdi hızla kan kaybediyor
refid:15307426 ilişkili resim dosyası

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma, özellikle genç kullanıcıların Facebook'u hızla terk etmeye başladığını ortaya koydu. Gençlerin Facebook'u bırakmasının en önemli nedeni ise Facebook'un artık kendileri için oldukça sıkıcı olması.

Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden eMarketer, yaptığı son araştırmanın sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Buna göre sadece 2010 yılının Nisan ayı boyunca Facebook'ta hesabı bulunan gençlerin (13 ila 17 yaş arası) yüzde 29'u ya siteyi tamamen terk etti ya da artık profil sayfasına hiç girmiyor.

 

Araştırmaya göre, Facebook'u terkeden gençlerin büyük bir bölümü, artık Facebook'un eskisi gibi kendilerine çekici gelmediğine dikkat çekerken, bir diğer kısım ise ebeveynlerinin Facebook'a girmesinden dolayı profillerini kapattıklarını belirtti.

                                                                                                            

Araştırmanın en çarpıcı sonuçlarından biri ise Facebook'u terk eden gençlerin Facebook'un "güvenlik" sorununu önemli görmemesi. Diğer bir deyişle, aylar önce ortaya çıkan güvenlik açığının Facebook'un kullanıcı kaybetmesinde herhangi bir etki yaratmamış olması.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle