GeriTeknoloji Yeni iPhone büyük hayal kırıklığı yarattı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  50
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeni iPhone büyük hayal kırıklığı yarattı

Yeni iPhone büyük hayal kırıklığı yarattı
refid:18903224 ilişkili resim dosyası

Apple'ın merakla beklenen yeni telefonu nihayet tanıtıldı. Dün gece gerçekleştirilen konferansta gözler iPhone 5'i ararken, Apple'ın sadece iPhone 4S'i sahneye çıkarması, hayal kırıklığı yarattı. İşte Apple'ın yeni iPhone'unun özellikleri ve model model fiyatları...

İşlemci, grafik ve batarya ömrü: Önceki iPhone 4 modelinin tasarımıyla hemen hemen aynı olan iPhone 4S, iPad 2'de olduğu gibi A5 işlemci kullanıyor. Bu da yeni iPhone'un bir öncekine göre uygulamaları daha hızlı çalıştırdığı anlamına geliyor. Çift çekirdekli grafik işlemciye sahip olan iPhone 4S, 3D görüntüleri daha ayrıntılı ve hızlı bir şekilde ekrana getirebiliyor. Ve en önemlisi iPhone 4S, iPhone 4'e göre neredeyse 7 kat daha hızlı... Her ne kadar işlemcisi yenilense de, yeni iPhone'un batarya ömründe kayda değer bir gelişme yok. Bir önceki modelde olduğu gibi cihaz 8 saatlik batarya ömrüne sahip.

FOTOĞRAFLARLA iPHONE 4S

İnternet: Daha önce iddia edildiği gibi iPhone 4S HSPA+ teknolojisini kullanacak. Bunun anlamı ise şu: Daha önce 7.2 Mbps hızında internete bağlanan iPhone 4'e göre yeni iPhone 14.4 Mbps yani iki kat daha hızlı internete bağlanabilecek. Elbette verilen bu rakamlar operatörün altyapısıyla da doğrudan bağlantılı.

Kamera: 5 megapiksel dahili kamerası olan iPhone 4'ün aksine iPhone 4S'te 8 megapiksel dahili kamera bulunuyor. iPhone 4'e göre yeni iPhone yüzde 73 oranında ışığı daha fazla alabiliyor.

SAHNEDE STEVE JOBS DEĞİL, TIM COOK VARDI

HD video: Yeni sensör ve lens sistemi ile birlikte iPhone 4S, 1080p çözünürlüğünde görüntü alabiliyor.

Fiyatı: Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renkli modeli olan iPhone 4S'in fiyatı ise şöyle:
16GB: 199 dolar, 32GB: 299 dolar, 64GB: 399 dolar... 

Bunun dışında 8 GB'lık özel iPhone 4 modelinin fiyatı ise 99 dolar olarak belirlendi.

Ne zaman: iPhone 4S için 7 Ekim'de önsipariş dönemi başlarken, 14 Ekim'de ise son kullanıcıya ulaşmış olacak. Yeni iPhone önce ABD, Kanada, Avustralya, İngiltere, Almanya ve Japonya'da satışa sunulacak.

twitter.com/selimozturk


Yorumları Göster
Yorumları Gizle