GeriTeknoloji Yaratıcı endüstriler ve girişimcilik ekosistemi CreateUp’da buluşuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaratıcı endüstriler ve girişimcilik ekosistemi CreateUp’da buluşuyor

Yaratıcı endüstriler ve girişimcilik ekosistemi CreateUp’da buluşuyor

Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği’nin Türkiye Girişimcilik Vakfı ortaklığında yürüttüğü ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın desteklediği "CreateUp" projesi başladı. Proje, yaratıcı sektörler ile girişimcilik ekosistemlerini bir araya getiriyor.

Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği’nin Girişimcilik Vakfı ortaklığında yürüttüğü ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın desteklediği "CreateUp" projesinin açılışı 5 Nisan’da gerçekleşti.
 
CreateUp nedir?
 
CreateUp projesi ile İstanbul’un yaratıcı sektörlerdeki girişimcilik ruhu ve becerisini arttırmak, yaratıcı sektörler ve girişimcilik ekosistemleri arasındaki diyaloğu arttırmak, dayanışma fırsatlarını tespit edip takibini sağlamak ve küresel ölçekte rekabet edebilecek yaratıcı girişimci kazandırmak amaçlanıyor. Proje kapsamında Nisan ve Mayıs aylarında yürütülecek toplam dört adet  “Yaratıcı Girişimci Odaklı Atölyeler” ile ürün ve fikri oluşturulmasından iş modeli kanvasına, sunumtekniklerinden liderlik becerilerine ve networking tekniklerine kadar birçok konukatılımcılara sunuluyor.
 
Reklamcılık, sinema, müzik, video oyunları, yayıncılık, mimarlık, tasarım, sanat, elsanatları ve gösteri sanatları gibi yaratıcı endüstrilerde faaliyet gösterengirişimcilerin yanı sıra sektörüyle ilgili değişim yaratacağına inandığı bir fikri olangirişimci adayları CreateUp’a başvuru yapabiliyor. 
 
Başvuru Kriterleri

İstanbul’da ikamet eden, üniversite öğrencileri veya mezunları; 
 
·     Ticarileştirmeye ve markalaşmaya uygun, 
·     Ölçeklenebilir büyümeye açık, 
·     Sürdürülebilir, 
·     Yeni-istihdam yaratmaya elverişli yaratıcı ürün, hizmet, fikri olan veya geliştirmekisteyen girişimci veya girişimci adayları 11 Nisan’a kadar başvuru yapabiliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle