GeriTeknoloji Yahoo Screen servisi kapatıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yahoo Screen servisi kapatıldı

Yahoo Screen servisi kapatıldı

2015'te hisse değerlerinde yüzde 30 düşüş ile finansal sorunlar yaşayan Yahoo, çevrim içi video platformu olan Yahoo Screen hizmetini tamamen kapattı.

Yahoo, 2012 yılından beri pek hareketli olmayan gidişatına, 2015’te yaşadığı yüzde 30 hisse değerlerindeki düşüş ile büyük bir darbe yedi. Firma o saatten sonra Alibaba dahil olmak üzere, birkaç hissenin satılması üzerinde planlar yapıyordu.

Şimdi ise firmanın video platformu ve mobil uygulaması olan Yahoo Screen kapatıldı. Shiftdelete'in haberine göre Comedy Central için Viacom ile, Saturday Night Live için NBC ile anlaşılmasına rağmen Yahoo, rakipleri Netflix ve Amazon kadar başarılı olamadı. Kalan video içeriklerin, artık anasayfaya ya da Yahoo Tech ile Yahoo Sports sayfalarına yönlendireceği söyleniyor.

“Yahoo video içerikleri ve partnerlerimizin videoları, Yahoo Screen’den dijital magazinlerimize aktarılıyor. Böylece kullanıcılarımız, birbirini tamamlayıcı içerikleri tek bir yerde bulabilecek.” açıklamalarıyla Yahoo sözcüsü, bu kapatma işleminin geçen hafta içinde resmileştiğini, Yahoo Screen iOS ve Android uygulamalarının mağazadan geri çekildiğini söyledi.

Yahoo Screen’in kapanışı, İnternet devi Yahoo için başka bir kötü haber. Zaten birkaç ana hizmetini satmayı planlayan firma, bu olayla birlikte finansal kötü gidişatına dur demekte bir hayli zorlanacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle