GeriTeknoloji Xiaomi telefonların hangileri Android Pie güncellemesi alacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Xiaomi telefonların hangileri Android Pie güncellemesi alacak?

Xiaomi telefonların hangileri Android Pie güncellemesi alacak?

Çin telefon pazarının önemli isimlerinden Xiaomi, satışa sunduğu telefonlarına da güncelleme desteği vermeye devam ediyor. Peki hangi Xiaomi telefon modelleri Android 9 Pie güncellemesini alacak?

Android Pie güncellemesi alacak Xiaomi telefon modelleri belli oldu. 10 farklı Xiaomi cihazın yer aldığı güncelleme takvimi kapsamında ilk 5 model güncellemeyi yılın ikinci çeyreğinde belirlenecek bir günde alacak; kalan modellerin ise ne zaman güncellemeyi alacağı bilinmiyor; ancak şu kesin ki söz konusu cihazlar da Android Pie sürümüne bir şekilde yükseltilecek.

Gelelim hangi Xiaomi modellerinin Android Pie sürümü desteği kazanacağına:

Bu yılın ikinci çeyreğinde güncellemeyi alacak Xiaomi telefon modelleri: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi Mi 6, Xiaomi Redmi 6, Xiaomi Redmi 6A, Xiaomi Mi Note 3.

Bu ay bitmeden Global Beta süreci kapsamında güncellemenin yüklenebileceği Xiaomi modelleri ise şöyle: Xiaomi Redmi Note 5, Xiaomi Redmi S2, Redmi Y2.

Güncelleme takviminde tarih belirtilmemiş olan Xiaomi modellerine gelince: Xiaomi Mi 9 Explorer, Xiaomi Mi 6X, Redmi Note 6 Pro.

Nokia 9 PureView: 5 kameralı telefona merhaba!Nokia, uzun zamandır beklenen 5 kameralı telefonuyla sahalara geri döndü. İşte 5 kameralı Nokia telefonun özellikleri... Hürriyet Teknoloji Editörü Selim Öztürk Barselona'dan bildiriyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle