GeriTeknoloji World of Tanks'te İsveç tankları rüzgarı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

World of Tanks'te İsveç tankları rüzgarı

World of Tanks'te İsveç tankları rüzgarı

250 MB boyutundaki yeni güncelleme ile beraber World of Tanks'e 19 adet yeni İsveç tankı ekleniyor ve bu tanklar da rakipleriyle kıyaslandığında hayli farklı özelliklere sahip.

LK II, ya da İsveç ordusunun verdiği isimle Strv. fm/21 oyuna başlayacağınız ilk vasıta ve fazlasıyla Almanların Leichttraktor tankını andırmakta. Tank ağacı buradan ikiye ayrılıyor ve tank destroyer tarafı Pvlvv m/42 ile başlayıp, oyuna ilginç bir "Siege mode" mekaniği getiren Strv.103B tankına kadar uzanıyor. Strv.103'ü kısaca anlatmak gerekirse, dizel motorla donatılan ve son derece ufak tefek bir yapıya sahip olan bu tanklar (resmi olarak öyle adlandırılmasa da) aslında gördüğümüz son taretsiz tank destroyerlerinden biri. 

Siege Mode'u açıklamadan önce yukarıdaki slaytta görebileceğiniz Strv.103'ü kısaca anlatmak gerekirse, dizel motorla donatılan ve son derece ufak tefek bir yapıya sahip olan bu tanklar (resmi olarak öyle adlandırılmasa da) aslında gördüğümüz son taretsiz tank destroyerlerinden biri. 

Ancak onu bu kadar özel yapan şey elbette hidropnömatik süspansiyonu sayesinde taretsiz olmasına rağmen süspansiyon açısını değiştirerek topun yüksekliğini ayarlayabiliyor olması. Burada şunu belirtelim, diğer taretsiz tank destroyerlerinin topları az veya çok yukarı aşağı hareket edebiliyor ve Strv.103'ün çözümü çağ açıp çağ kapatmasa da en azından ilginç ve etkili denilebilir. Tankın eğimli zırhı da mermileri sektirmek konusunda oldukça başarılı.

World of Tankste İsveç tankları rüzgarı

Oyunda Tier 9-10 olarak yer alacak olan Strv.103, World of Tanks'e ilginç süspansiyon mekaniği ile birlikte geliyor. X tuşuna basarak Siege moduna geçen tank bu andan itibaren çok daha yavaş hareket ediyor ancak 105mm topun yukarı ve aşağı bakış açıları korkunç derecede artıyor. Alçak yapısı sayesinde şahane bir kamuflaj değerine sahip olduğunu da belirtelim.

Diğer branş ise Tier 6'ya kadar seri üretilen tankların, bundan sonrasında ise prototiplerin bulunduğu ana tank hattı. Tier 8'den itibaren ise "Oscillating Turret" ile donatılmış ve Fransız AMX 50 tanklarına benzeyen üst seviye tanklar karşımıza çıkıyor. Otomatik yükleyiciye sahip olan bu tanklar seviyeleri için "kağıt" tabir edilebilecek kalınlıkta ancak eğimli zırhlara sahipler ve iyi oyuncuların elinde hayli can yakacaklar gibi gözüküyor.

Bugün yayınlanan 9.17 güncellemesi, İsveç tanklarının yanında pek çok tank için dengelemeler ve 11 tank için HD modeller (Char B1, Conqueror GC, Pz.Sfl. IVc, Sturer Emil, Pz.Sfl. IVb, VK 28.01, SU-85I, SU-122-44, KV-2, SU76I, Tetrarch) ile beraber geliyor. Aynı zamanda tüm oyunculara yeni bir tank slotunun da ücretsiz olarak verileceğini hatırlatmış olalım.

LEVEL tarafından hazırlanmıştır.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle