GeriTeknoloji Windows 8'li Nokia
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Windows 8'li Nokia

Windows 8'li Nokia
refid:20663225 ilişkili resim dosyası

Nokia'nın Windows Phone 8'li bir cep üzerinde çalıştığı, bu ilginç fotoğrafla kanıtlandı.

Nokia'nın Windows Phone 8 ile çalışacak akıllı cepler yapacağı haberi pek şaşırtıcı olmaz elbette. Fakat MyNokiaBlog.com'un yayınladığı fotoğrafta Windows Phone 8 ile çalışan ve henüz duyurulmamış bir Nokia cihazın izine rastlanıldığı düşüncesi heyecan yarattı.

Kendi Lumia 800'ünde WP Bench yazılımını kullanan bir site okuru bu fotoğrafı çekmiş. Fotoğrafta başka bir akıllı cebin, aynı uygulamanın 8.0.9842 numaralı OS versiyonunu kullandığı görülüyor. Bu da Nokia'nın henüz duyurulmamış olan Microsoft'un yeni mobil işletim sistemini test ettiğini doğrular nitelikte.

Dahası, yazılımda Windows Phone 8'in Nokia PureLambda isimli bir cihazda çalıştığı yazıyor. Sitedeki bir başka fotoğrafta da Nokia Phi, Nokia PurePhi ve Nokia Alpha isimli cihazlarda da yazılımın çalıştığı görülüyor.

Tabi tüm bu isimler sadece kod adlar da olabilir; bu ürünlerin piyasaya sürüldüğü isimler çok daha farklı olabilir. Fakat görünüyor ki Nokia, geleceğin Windows Phone cihazlarını şimdiden bazı testlere sokmaya başlamış.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle