GeriTeknoloji Windows 10'un Başlat menüsünde hata
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Windows 10'un Başlat menüsünde hata

Windows 10'un Başlat menüsünde hata
refid:29692473 ilişkili resim dosyası

Windows 10'da kurulum sırasında çıkan 'something happened' hatasından sonra şimdi de Başlat menüsünde bir tuhaf hata meydana geldi.

Windows 10'un dünkü büyük açılışının ardından kullanıcılar, dişe dokunur ilk hatayı Başlat menüsünde keşfettiler.

Windows 10'un Başlat menüsündeki bir sorun, 512'den fazla uygulama kısayoluna sahip olanlarda baş gösteriyor. Bu durumda menü, bazı öğeleri göstermeyebiliyor. Bir kullanıcı, 500'ün üzerinde uygulamasının listelendiğini, ancak sistemi yeniden başlattıktan sonra Başlat menüsündeki tüm bağlantıların kaybolduğunu, bu kısayolları "tüm uygulamalar" altında da görünmediğini söylüyor.

Kullanıcıya göre kısayolları ortadan kaybolan uygulamaları Windows'un tekrar göstermesi mümkün olmuyor. Kullanıcı, bazı uygulamaları kaldırarak yüklü uygulamaların sayısını 500'ün altına indirdiğini, ancak bunun da işe yaramadığını söylüyor.

Microsoft program yönetmeni Arunjeet Singh, daha sonra paylaştığı bir tweet'te kullanıcıların yüklü uygulama sayısını görebilmeleri için bir ipucu paylaştı. Bunun için önce Windows PowerShell'i çalıştırmanız ve ardından "Get-StartApps " measure" komutunu girmeniz (tırnaklar olmadan) gerekiyor. Gösterilen sayı 512 veya üzerindeyse, hatadan etkileniyorsunuz demektir.

Üçüncü parti Başlat menüleri kullanarak sorunun çözülebildiği söyleniyor. Microsoft'un ise sorunu çözmek üzere çalıştığı iddia ediliyor.

WINDOWS 10'UN RESMİ DUVAR KAĞITLARI


Yorumları Göster
Yorumları Gizle