GeriTeknoloji Windows 10 kurulumu kolaylaştı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Windows 10 kurulumu kolaylaştı

Windows 10 kurulumu kolaylaştı

“Temiz” Windows 10 kurulumu yapmak isteyenlerin işi artık daha kolay...

"Temiz" bir Windows 10 kurulumu yapmak istediğinizde, bugüne kadar öncelikle Windows 7 veya 8.1’i yüklemiş olmanız ve Windows 10’a yükselterek onu aktive etmiş olmanız gerekiyordu. Ancak bu işlemlerden sonra sisteminizi sıfırlayarak temiz bir Windows 10 kurulumuna geçiş yapabiliyordunuz. Ancak Microsoft, aktivasyon sisteminde bir değişiklik yaptığını ve bu işlemi kolaylaştırdığını duyurdu.

Microsoft’un verdiği bilgiye göre Windows 10 Insider Preview’u yüklerken işletim sistemi otomatik olarak etkinleşmezse, Windows 7, Windows 8 veya 8.1’in ürün anahtarını kullanabileceksiniz. Yani Windows 10’u bir ön-yükleme medyasından, boş bir sabit diske kurarken önceki Windows sürümlerinin ürün anahtarını kullanabileceksiniz.

Öncesinde makinenizin ücretsiz Windows 10 güncellemesini yükleyebileceğini Microsoft sunucularına kanıtlamak için, Windows 7 veya 8.1’den yükseltme yapmanız gerekiyordu. Böylece firma, donanım yapılandırmanızı Windows 10 ile eşleştiriyordu. Şimdiyse Microsoft, bu süreci otomatik hale getirmiş görünüyor. Yani artık Windows 7 ve 8.1 anahtarını kullanarak temiz bir Windows 10 kurulumu yapabileceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 1985'TEN 2015'E WINDOWS KUTULARI


Yorumları Göster
Yorumları Gizle