GeriTeknoloji WhatsApp Business sürümü resmen ortaya çıktı!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

WhatsApp Business sürümü resmen ortaya çıktı!

WhatsApp Business sürümü resmen ortaya çıktı!

WhatsApp Business, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın iş dünyası için geliştirilmiş hali olarak karşımıza çıkıyor.

WhatsApp, normal konuşmaların yanında aynı zamanda iş iletişimi için de kullanılıyor. Bunu fark eden şirket kullanıcılara işlerinde kullanabileceği bir servis çıkarıyor. Bu servise özel fonksiyonlar bulunuyor. En dikkat çeken özelliği ise profilin yanında olan yeşil tik işareti. Bu sistem aynı Twitter’da olduğu gibi çalışıyor. Tik işareti olan hesaplar onaylanmış hesap olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede kullanıcılar karşılarındaki kişinin gerçekten o kişi olup olmadığını anlayacaklar. Uygulamanın normal WhatsApp’la arasında çok az farklılıkları bulunuyor.

Yine de WhatsApp Business’ın kendine has özellikleri de bulunuyor. Bu özelliklere örnek olarak, şirket sahipleri tek bir cihaz üzerinden hem normal şahsi hesabını hem de şirket hesabını kullanabilecek. WhatsApp’ın resmi bloğunda yer alan bilgilere göre WhatsApp Business, hava yolu şirketleriyle anlaşmayı planlıyor. Hava yolu şirketlerinin uçuş zamanı gibi bilgilerin WhatsApp bildirimi olarak iletilebilmesi hedefleniyor. Uygulamanın ücretli mi ücretsiz mi olacağı hakkında bir bilgi bulunmuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle