GeriTeknoloji Vodafone'un inovasyon merkezi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vodafone'un inovasyon merkezi

Vodafone'un inovasyon merkezi
refid:17121794 ilişkili resim dosyası

Cep telefonu operatörlerinden Vodafone'un Türk mühendisleri, tüm dünya için teknoloji geliştirecek.

Vodafone Türkiye grup şirketi Oksijen Ar - Ge, 250 Türk mühendisiyle, “Küresel İnovasyon Merkezi”nden biri olarak, 30 ülkede faaliyet gösteren 359 milyon aboneye hizmet veren Vodafone Grubu’na teknoloji ihraç edecek.
 
Mobil iletişim teknolojileri alanında dünya ve Avrupa çapında pek çok ilke imza atan Oksijen Ar-Ge’nin yeni vizyonunun ve kurumsal kimliğinin kamuoyuna tanıtıldığı toplantı, BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Vodafone Grubu Avrupa Başkanı Michel Combes ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı  Serpil Timuray’ın katılımlarıyla gerçekleşti.
 
25 Şubat 2011, İstanbul – 250 kişilik Türk mühendis kadrosuyla bugüne dek pek çok önemli başarıya imza atan Oksijen Ar-Ge, Vodafone Grubu’nun “Küresel İnovasyon Merkezi”nden biri olarak yoluna devam ediyor. Aynı zamanda Vodafone Grubu’nun Lokasyon Bazlı Servis ürünleri konusunda “Mükemmellik Merkezi” seçilen Oksijen Ar – Ge, böylelikle önümüzdeki dönemde ülkemizin bir “katma değerli hizmet ihracat üssü” olma hedefini destekleyici çalışmalarına artırarak devam edecek.
 
Vodafone Türkiye tarafından düzenlenen  basın toplantısında Oksijen Ar-Ge yeni kurumsal kimliği ile tanıtıldı. Sadece Vodafone Türkiye için değil, tüm Vodafone Grubu için teknoloji üreten Oksijen Ar-Ge, Türk mühendisliğinin başarısını ve birikimini çalışmalarına yansıtarak teknoloji ihracatını artıracak ve Türkiye'nin Ar - Ge alanında gelişmesine katkıda bulunacak. Yaptığı çalışmalarla yerli teknolojinin gelişimine ciddi destek veren Oksijen Ar-Ge, geliştirdiği teknolojilerle milyonlarca aboneye ulaştı.

Vodafone Grubu tarafından Lokasyon Bazlı Servis ürünleri konusunda geçtiğimiz yıl “tercih edilen üretici” olarak seçilen Oksijen Ar-Ge, bu konuda “Küresel Mükemellik Merkezi” haline geldi. Böylece Vodafone içerisindeki lokasyon bazlı platform ve servislerini geliştirme uzmanlığının Oksijen Ar-Ge'de olduğu teyit edildi. Bu çerçevede Vodafone Grubu önümüzdeki dönemde lokasyon bazlı platform ve servisleriyle ilgili tüm projelerini Oksijen Ar-Ge'nin bilgi birikimi ve deneyimi ışığında gerçekleştiriyor olacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle