GeriTeknoloji Vodafone Türkiye 5. yılını kutluyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vodafone Türkiye 5. yılını kutluyor

Vodafone Türkiye 5. yılını kutluyor
refid:17883003 ilişkili resim dosyası

Vodafone, Türkiye’deki 5. yıldönümünü, 2010-11 mali yılı sonuçlarını da değerlendirdiği bir basın toplantısıyla kutladı.

Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. adıyla faaliyete geçmesinin 5. yıldönümünü kutlayan Vodafone Türkiye, bu sayede bir süre önce kazandığı “en çok tavsiye edilen” ve “numara taşımada en çok tercih edilen” operatör unvanını 5. yıldönümünde de korudu. Vodafone Türkiye, ayrıca, Vodafone Grubu içerisinde ciro ve abone sayısında 8.liğe, abone başı dakika kullanımında ise 3.lüğe yükselerek uluslararası bir başarıya da imza atmış oldu.
 
Vodafone Türkiye’nin 2006-07 mali yılında 13.9 milyon abone sayısı, 2.349 milyar TL olan cirosu ve %21.7 olan gelir pazar payı, stratejik programında müşteri memnuniyetine, inovasyona ve kaliteye odaklı faaliyetleri ve teknolojik yatırımları sonucunda; sırasıyla 16.8 milyon, 3.7 milyar TL ve %27.1 olarak gerçekleşti.
 
Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.’nin kuruluşunun 5. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj gönderen Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao, özellikle son 3 yıl içerisinde Türkiye’de kaydedilen inanılması zor ve çarpıcı başarıdan çok etkilendiklerini belirtti. Colao,  mesajında, “Türkiye’deki müşterilerimize daha rekabetçi bir ortamda, daha uygun maliyetlerle, daha iyi ürün ve hizmet alabileceklerini faaliyetlerimizle ve verdiğimiz sözleri yerine getirerek kanıtlayarak, pazar payımızı artırmayı başardık,” ifadesini kullandı. Colao, sözlerine şöyle devam etti: “Bu başarıyı getiren başta Serpil Timuray yönetimindeki liderlik ekibini ve tüm Vodafone Türkiye çalışanlarını kutluyorum. Kendileriyle gurur duyuyoruz. Bir diğer gurur kaynağımız ise 5 yıl içerisinde Türkiye’ye yaptığımız yatırım miktarının yüksekliğidir. Yatırımlarımıza devam edeceğimiz önümüzdeki 5 yılı yeni bir başarı hikayesine dönüştürmek için ilk adımı attığımız bu önemli günde, Türkiye’de faaliyete başladığımız ilk günden bu yana bizlerden ve markamızdan güvenini ve desteğini esirgemeyen Türk tüketicisine teşekkürlerimi sunarım.”
 
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ise, özellikle son iki yılda devreye aldıkları stratejik programda müşteri memnuniyetine, inovasyona ve kaliteye odaklı faaliyetleri ve teknolojik yatırımlarının sonuçlarını almaktan büyük mutluluk duyduklarını açıkladı. Şirketin 2010-11 mali yılını güçlü ve karlı bir büyümeyle tamamladığını kaydeden Timuray, “Alınan sonuçlar güçlü ve istikrarlı performansımızı yeni döneme sürdürülebilir bir biçimde taşıdığımıza işaret ediyor. Önümüzdeki 5 yıl ve ötesinde müşterilerimizin güvenine layık olmak ve Türkiye’ye daha fazla değer yaratmak adına daha fazla çalışacağız. Bugün geldiğimiz noktadaki başarımız, gelecek için omuzlarımıza daha fazla sorumluluk yüklüyor,” diye konuştu. Timuray, şunları söyledi:  “Vodafone Türkiye yönetimi olarak göreve ilk geldiğimiz günden itibaren müşterimizi faaliyetlerimizin merkezine yerleştirdik. Müşterilerimize daha iyi şartlarda, daha iyi ürün ve hizmetler sunmak adına sektörde birçok yeniliğin ve “ilk”in öncüsü olduk. Özellikle numara taşıma, 3G, kontörden kuruşa geçiş gibi tüketicilerin faydasına olan tüm gelişmelerin en büyük destekçisi olduk. Teknolojik yatırımlarımız kadar büyük bir ciddiyetle sürdürdüğümüz sosyal yatırımlarımızla topluma sağladığımız faydalardan gurur duymaktayız. Tüm bu çabalarımız ve faaliyetlerimizin karşılığında bizi Türkiye’nin ve Vodafone Grubu’nun en hızlı büyüyen operatörü unvanına layık gören 81 ildeki Vodafone Türkiye çalışanlarına, bayilerine, tedarikçilerine ve tüm iş ortaklarına teşekkürü borç bilirim.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle