GeriTeknoloji Vista baş ağrıtıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vista baş ağrıtıyor

Vista baş ağrıtıyor
refid:10403713 ilişkili resim dosyası

Üç büyük şirketin çalışanları şirketlerini dava etmeye hazırlanıyor. Davanın merkezinde Vista var!


Microsoft, Windows Vista'yı piyasaya sürdüğü günden beri sert eleştirilerle başa çıkmak için büyük uğraş veriyor. Sadece eleştiriler değil, davalar da yazılım devinin canını sıkıyor. Bunun son örneği ise, geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız "Vista Capable" vukuatı olmuştu.

Ancak Vista sadece Microsoft'un değil, bazı büyük şirketlerin de başını ağrıtacak gibi görünüyor. ABD'li Cigna şirketi, UnitedHealth Group ve iletişim devi AT&T çalışanları, şirketlerini, Windows Vista'nın uzun süren açılış süreleri nedeniyle dava etmeye hazırlanıyor.

Aslında olay tamamen çalıştığı süreye göre ücret alan çalışanları ilgilendiriyor. Çalışanların şikayeti, işe gelip Vista yüklü bilgisayarlarını çalıştırdıktan sonra açılış için çok fazla beklemek zorunda oldukları ve bu sürenin ücretlendirilmediği yönünde. Aslında haksız da sayılmazlar; çünkü süre bazlı çalışanların ne kadar çalıştıkları, ancak işletim sistemi açılıp sisteme giriş yapıldıktan sonra hesaplanmaya başlanıyor. Bu da, uzun vadede önemli bir gelir kaybı anlamını taşıyor.

Las Vegas'lı hukukçu Mark Thierman, Vista'nın açılış ve kapanışı için beklenen sürenin çalışanlar için çok büyük bir gelir kaybı anlamına geldiğinin altını çiziyor. Çalışmaya başlamak için kaybedilen bu zamanın çalışanlar nedeniyle ortaya çıkmadığını  söyleyen Thierman, bu durumda bu sürenin ücretlendirilmemesinin yanlış olduğunu iddi ediyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle