GeriTeknoloji Twitter'a mahkemeden büyük şok
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  45
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Twitter'a mahkemeden büyük şok

Twitter'a mahkemeden büyük şok
refid:26096307 ilişkili resim dosyası

Anadolu 5. Sulh Ceza Mahkemesi, "http//twitter.com/oyyokhırsıza" ve "http//hirsizaoyyok.wordpress.com" adresindeki yayınlara erişimin engellenmesine yönelik geçtiğimiz günlerde tedbir talebi aldı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter ise dün @oyyokhirsiza isimli hesaba tekrar erişilebilmesi için 5. Sulh Ceza Mahkemesi'ne dava dilekçesi vermişti. Mahkeme bugün Twitter'ın dava dilekçesini reddettiğini açıkladı.

"SİTENİN KAPATILMASIYLA İLGİLİ KARAR YOK"

Twitter.com adına itirazda bulunan avukatlar, dün @oyyokhirsiza hesabına tekrar erişim yolunun açılması için Anadolu 5. Sulh Ceza Mahkemesi'ne dilekçe sundu. Mahkeme, "Tedbiren kapatılması kararının kaldırılması talep edilmişse de sitenin kapatılmasıyla ilgili karar bulunmadığı gerekçesiyle talebin reddine karar verildi" dedi. 5. Sulh Ceza Mahkemesi ayrıca twitter.com'un taraf sıfatının bulunmadığını ifade etti.

18 MART TARİHLİ TEDBİR KARARI

Avukatları arcalığı ile mahkemeye dilekçe sunan Binali Yıldırım ve Erkam Yıldırım'ın talebi mahkemece yerinde bulundu. Anadolu 5. Sulh Ceza Mahkemesi, şikayette bulunanlar hakkında Anayasa'nın 29. madde ve devamında düzenlenen maddelerce güvence altına alınan basın hürriyeti kapsam ve sınırlarını aşan, kişilik haklarını ihlal edici nitelikte isnatlarda bulunulduğunu belirtti. Binali Yıldırım ve oğlu Erkam Yıldırım'ın söz konusu sitelerde adlarının zikredilmesinin dahi başlı başına hak ihlali olduğunu vurgulayan mahkeme, "http//twitter.com/oyyokhırsıza" ve "http//hirsizaoyyok.wordpress.com" adreslerindeki yayınlara erişimin engellenmesine karar verdi. Mahkeme kararını Erişim Sağlayıcıları Birliği'ne gönderdi. Söz konusu karar 18 mart 2014 tarihini taşıyor.

Twittera mahkemeden büyük şok TWITTER YASAĞINA YÜRÜTMEYİ DURDURMA


Twittera mahkemeden büyük şok TWITTER’DAN KARŞI DAVA

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle