GeriTeknoloji Tuvalette internet sitesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tuvalette internet sitesi

Tuvalette internet sitesi
refid:8957459 ilişkili resim dosyası

Gümüşhane Otogarı’nın tuvaletini işleten Özay Dalgıç, internet sitesiyle dünyaya açıldı.

GÜMÜŞHANE Otogarı’nın tuvaletini işleten 29 yaşındaki Özay Dalgıç, kurduğu internet sitesiyle günün 16 saatini geçirdiği 2 metrekarelik kulübesinden dünyaya açıldı. 3 ay önce hizmete giren internet sitesi aracılığıyla dünyanın birçok ülkesinden arkadaşlar edinen Dalgıç, ‘Tuvalet kulübesinde LCD ekran görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Ama sitem sayesinde dünyanın birçok yerinde dostlar edindim” dedi.

Gümüşhane Otogarı’nda tuvalet işletmeciliği yapan Özay Dalgıç, işi gereği gününün 16 saatini, 2 metrekarelik kulübede geçirince arkadaşlarından kopmaya başladı. Bunun üzerine tuvalet kulübesine bir internet hattı almakla işe başlayan Özay Dalgıç, kulübedeki masasına da LCD ekranlı, web kameralı bir bilgisayar kurdu. Ortaokul 2’nci sınıftan terk olan Dalgıç, arkadaşlarıyla haberleşmenin yollarını ararken bilgisayarcı arkadaşlarının önerisiyle ‘www.gumusunsesi.com’ isimli bir internet sitesi kurmaya karar verdi. 3 ay önce sitesini açan Dalgıç, dünyanın dört bir yanından edindiği arkadaşlarıyla site aracılığıyla görüntülü ve sesli görüşme yapmeye başladı.


Hollanda'dan ziyaret
İşi gereği dışarı çıkamadığını, arkadaşlarıyla bağını koparmamak için 3 ay önce kendi sitesini kurduğunu belirten Özay Dalgıç şunları anlattı:
“Bu site sayesinde Türkiye’den ve yurtdışından birçok yeni arkadaşım oldu. Hollanda’dan tanıştığım bir arkadaş gurubum bu yıl Temmuz ayında Gümüşhane’ye beni ziyarete gelecek. Site sayesinde tanıştığım bu insanları ağırlayarak Gümüşhane’nin tarihi ve doğal güzelliklerini göstereceğim. Bir tuvalet işletmecisinin böyle bir sistem kurması, sanıyorum Türkiye’de, belki de dünyada bir ilktir. Site içerisinde 8 sohbet odası bulunuyor.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle