GeriTeknoloji Türkiye'nin gururu oldular
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye'nin gururu oldular

Türkiye'nin gururu oldular
refid:26355325 ilişkili resim dosyası

Vodafone Freezone 17'nci Liselerarası Müzik Yarışması'nda kazanan Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi oldu.

Gençlere yönelik ülkemizdeki en kapsamlı müzik etkinliği olan Vodafone FreeZone 17. Liselerarası Müzik Yarışması, Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki büyük finalle tamamlandı. Yarışmada birinciliği büyük özveriyle yarışmaya katılan ve finale çıkan Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi göğüsledi. Finalde toplam üç ödül kazanan gençlerin coşkusu ve duygu yoğunluğu dikkat çekti. Şarkıcı Teoman, birinci olan Ağrılı gençlere müzik koçluğu yapma sözü verdi.

26 Nisan Cumartesi günü Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılan etkinlikte Türkiye’den ve KKTC’den finale kalan 42 lise arasından Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi İcra dalında birinci oldu. Türkiye’nin 81 ilinden katılıma açık olan yarışmanın finalinde duygu dolu anlar yaşandı. Yarışmaya ilk kez katılan Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, büyük özveri göstererek katıldıkları yarışmaya hazırlık süreçlerini anlattıkları görüntüler izleyenleri duygulandırdı. İmkansızlıklar içinde hazırlanmalarına rağmen büyük bir emekle başarıya ulaşıp birinci olan Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi dakikalarca ayakta alkışlandı. Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi ayrıca Erkek Solist dalında ikinciliği, Enstrüman dalında üçüncülüğü de alarak toplam üç ödüle kavuştu. Liselerine büyük ödül olan müzik stüdyosunu kazandıran gençlere bir sürpriz de jüri üyesi Teoman’dan geldi. Teoman, yarışmanın birincisi Ağrılı gençlere müzik koçluğunu üstleneceğini söyledi. Vodafone FreeZone’un kuracağı müzik stüdyosu ise önümüzdeki aylarda Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi’ne kazandırılacak.

Finalde enstrüman dalında birinci olan Övgü Terzibaşıoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Denizhan Kılıç ise, AFS Kültürlerarası Macaristan Yaz Müzik Okulu’na gitmeye hakkı kazandı. Macaristan’da müzik eğitimi alacak olan Denizhan Kılıç’ın gitaristi olduğu Övgü Terzibaşıoğlu Anadolu Lisesi, sahnedeki heyecanlı performanslarıyla seyircileri kendine hayran bıraktı.

Yıldızlar gençlerle buluştu

Vodafone FreeZone 17. Liselerarası Müzik Yarışması’nın organizasyonunu üstlenen Serhat Hacıpaşalıoğlu’nun başkanlığındaki jüride Teoman’la birlikte Olcayto Ahmet Tuğsuz, Tarkan Gözübüyük, Deniz Tuzcuoğlu, Melis Sökmen gibi ünlü isimler; Ali Eyuboğlu, Ömür Gedik, Onur Baştürk, İlker Gezici, Melike Karakartal ve Hatice Tuncer gibi gazeteciler de yer aldı. Ödül töreninde Fikret Ercan yarışmada dereceye giren kız solistlere ödüllerini takdim etti. Yarışmada erkek solist kategorisinin kazananı Hasan Şadoğlu Teknik Meslek Lisesi öğrencisi Burak Ekşi ise ödülünü Teoman ile Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk’tan aldı. 383 lisenin katıldığı yarışmada birçok liseli müzisyen hayatlarında ilk kez sahne heyecanı yaşadı.

Vodafone FreeZone 17. Liselerarası Müzik Yarışması’nda bu yıl ilk kez sunulan “Umut Vadeden Genç Yetenek” ödülünü ise Sırma Munyar ile genç müzisyen Gökcan Sanlıman aldı. Ekonomi yazarı Vahap Munyar’ın kızı olan Sırma Munyar müzik çalışmalarını Amerika’da sürdürürken, genç müzisyen Gökcan Sanlıman ilk solo albümünü geçtiğimiz aylarda yayınladı.

YARIŞMAYI KAZANANLARIN LİSTESİ

İCRA

1.AĞRI GÜZEL SANATLAR LİSESİ
2.HASAN ŞADOĞLU KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
3.İMKB TAVŞANLI ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ

BESTE

1. ÖZEL ATAYURT ANADOLU / FEN LİSESİ
ARİF ONUR ÇALIŞKANGENÇ

2.OĞUZ CAN POLAT LİSESİ
TOLGA GÜL

3. ÖZEL AMERİKAN KOLEJİ
LAL DİKENCİK

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

KİŞİ: ERDEMİR GÜZEL SANATLAR LİSESİ SOLİSTLERİ
MEHTAP DÖNMEZ
GÖKÇE ÖZBAY
GRUP: ÖZEL IŞIKKENT ANADOLU LİSESİ

GENÇLİK DERGİLERİ ÖZEL ÖDÜLÜ

KİŞİ: HASAN ŞADOĞLU KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
BURAK EKŞİ
GRUP: BÜYÜK KOLEJ

FIDOF ÖZEL ÖDÜLÜ

AVNİ AKYOL GÜZEL SANATLAR LİSESİ
CEYDA TEZEMİR

SAHNE PERFORMANSI

1. RİZE TÜRK TELEKOM GÜZEL SANATLAR LİSESİ
2. ZONGULDAK MEHMET ÇELİKEL LİSESİ
3. ESKİŞEHİR PROF. DR. ORHAN OĞUZ ANADOLU LİSESİ

ENSTRÜMAN

1.ÖVGÜ TERZİBAŞIOĞLU ANADOLU LİSESİ
GİTAR - DENİZHAN KILIÇ

2. GÜZELYURT KURTULUŞ LİSESİ
DAVUL - BULUT AKBİLEK

2. KADIKÖY ANADOLU LİSESİ
GİTARİST - BARIŞ ÖZGEN

3.AĞRI GÜZEL SANATLAR LİSESİ
FLÜT - BATU TEPE

ORKESTRA

1.SİLAHLI KUVVETLER BANDO OKULLARI KOMUTANLIĞI
2.TERAKKİ VAKFI OKULLARI ÖZEL ŞİŞLİ TERAKKİ LİSESİ
3.BÜYÜK KOLEJ

KIZ SOLİST

1.BURSA ANADOLU KIZ LİSESİ
NİSA KÖMCÜ

2. BOSTANCI DOĞA KOLEJİ
ALARA SEÇKİN

2. OĞUZ CAN POLAT
GÖZDE ERDOST

3. MEF LİSESİ
SELİN GEÇİT

3.TERAKKİ VAKFI OKULLARI ÖZEL ŞİŞLİ TERAKKİ LİSESİ
SENAY YILMAZ

ERKEK SOLİST

1.HASAN ŞADOĞLU KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ
BURAK EKŞİ

2. AĞRI GÜZEL SANATLAR
FERHAT AKTAŞ

3. ÖZEL IŞIKKENT ANADOLU LİSESİ
DENİZ ÖZGÜR

3.TURGUTREİS ANADOLU LİSESİ
EYMEN ZAFER İŞDAR


Yorumları Göster
Yorumları Gizle