GeriTeknoloji Türkiye ve Belçika’da Hangouts aramaları ücretsiz!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye ve Belçika’da Hangouts aramaları ücretsiz!

Türkiye ve Belçika’da Hangouts aramaları ücretsiz!

Google, Türkiye ve Belçika’da yaşanan terör olayları nedeniyle, Hangouts uygulaması üzerinden “sabit telefon” aramalarını ücretsiz yaptı.

Arama motoru Google, Tükiye’nin İstanbul ve Ankara, Belçika’da Brüksel kentlerinde yaşanan terör saldırıları sebebiyle, dünyanın her yerinde 1 milyardan fazla indirilme sayısına ulaşmış olan Hangouts uygulaması üzerinden yapılan aramaları ücretsiz hale getirdiğini açıkladı.

Pazar günü İstanbul Taksim'de,Çarşamba günü Belçika'nın başkenti Brüksel'deki terör olayları nedeniyle ücretsiz hale gelen Google Hangouts'un iOS, Android veya masaüstü sürümü aracılığı ile sabit telefon aramaları ücretsiz olurken, cep telefonu aramaları ise ücrete tabi tutuluyor. Haber alma özgürlüğü adına ücretsiz aramalar yapma imkanı sağlayan Hangouts ile herhangi bir sabit numara internete bağlı olunan her yerden bedava aranabiliyor.

Twitter hesabından yapılan açıklamada bugün itibariyle Hangouts veya Google Voice üzerinden yapılan 'sabit telefon' aramalarını bedava olacağı bildirildi.  Bununla beraber Google, ayrıca Google Now kartlarında hükümetin oluşturduğu kriz merkezine nasıl ulaşılabileceği ile alakalı bazı bilgilere de yer verildi.

Google'ın kendi programlarından birisi olan ve Android işletim sistemi bulunan neredeyse tüm telefonlarda kendine yer edinmiş olan Hangouts, Google'ın bir hizmeti olması nedeniyle tüm akıllı telefonlarda bulunuyor ve Android işletim sistemine sahip telefonlardan kaldırılamıyor. 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle