GeriTeknoloji Türkiye Scoopshot’ı çok sevdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye Scoopshot’ı çok sevdi

Türkiye Scoopshot’ı çok sevdi
refid:24695767 ilişkili resim dosyası

Hürriyet Dünyası işbirliğiyle Türkiye’deki akıllı cihaz kullanıcılarıyla buluşan Scoopshot uygulaması çok sevildi. Türkiye’deki Scoopshot’çıların sayısı dört günde 10 bini geçti, Türkiye Scoopshot’ın aktif olduğu 170 ülke arasında 8’inci sıraya yerleşti. Kullanıcılar ilk günden para kazanmaya başlamanın keyfini yaşadı.

Kullanıcılara çektikleri fotoğrafları dünyanın medya devlerine satma fırsatı veren Scoopshot akıllı cihaz uygulaması Türkiye’de çok sevildi.

16 ülkede 60 medya şirketinin kullandığı Scoopshot’ın Türkiyeli kullanıcılarının sayısı Hürriyet Dünyası işbirliğiyle lansmanının yapıldığı pazar gününden bu yana 10 bin 240 oldu. Türkiyeli kullanıcılar küresel sıralamada 8’inci sıraya yerleşti.

Böylece Türkiye, İngiltere, Fransa, Belçika gibi Avrupa ülkelerini geride bırakmış oldu. Scoopshot’ın en yaygın kullanıldığı ülkeler listesinde Türkiye’nin önünde ise Almanya, Scoopshot’un anavatanları Hollanda ve Finlandiya ile 300 milyondan fazla nüfuslu ABD ve 150 milyona yakın nüfusuyla Rusya bulunuyor.

KULLANANLAR MEMNUN

Türkiyeli Scoopshot kullanıcılarının beğenisi uygulamanın indirildiği sanal mağazalardaki kullanıcı yorumlarına da yansıdı.

Bir AppStore kullanıcısı, "Memleketimizde olay bitmediğinden sağlam bir gelir kaynağı olur bence bu uygulama :)", derken bir başka kullanıcı, "İyi ve değerli fotoğraflar karşısında size para veren iyi bir uygulama. Bakalım şans bize gülecek mi?" yazdı.

Google Play'de de "Güzel... Şimdiden para kazanmaya başladım", "Uygulama süper, helal olsun" gibi yorumlar öne çıktı.

Kullanıcıların neredeyse tamamı Scoopshot'ı "5 yıldız"a layık gördü.

“BÖYLE BİR BAŞARI HER GÜN OLMUYOR”

Scoopshot Kurucusu ve Başkan Yardımcısı Eric Siereveld, Scoopshot kullanıcılarının Türkiye’deki hızlı büyümesinin kendilerini çok memnun ettiğini belirterek, “Bir haber kuruluşunun birkaç gün içinde 10 binden fazla kişilik bir vatandaş fotoğrafçı ağı kurması her gün olan bir şey değildir” dedi.

Hürriyet Dünyası takipçilerinden çok güzel haber fotoğrafları gelmeye başladığını vurgulayan Siereveld, “İlk görev çok başarılı oldu ve bu sadece başlangıç. Diğer ülkelerdeki medya ortaklarımız da Türkiye’deki kitlenin büyümesinden çok memnun. Bu durum onlar için benzersiz fotoğraflar, Türkiyeli Scoopshot kullanıcıları için de fotoğraflarını tüm dünyada satabilme fırsatı anlamına geliyor” dedi.

SCOOPSHOT NASIL KULLANILIYOR?

Avrupa'da 2010'da başlayıp üç yıl içinde tüm dünyaya yayılan; SkyNews, Deutsche Welle, USA Today, Metro gibi önde gelen medya kuruluşlarının da işbirliği yaptığı Scoopshot'ı kullanmaya başlamak için tek yapmanız gereken akıllı telefonunuzdan ve bazı tablet bilgisayarlardan AppStore'a (https://store.scoopshot.com/app/hurriyet/ios), Google Play'e (https://store.scoopshot.com/app/hurriyet/android) ya da Windows Store'a (https://store.scoopshot.com/app/hurriyet/wp) girip, ücretsiz Scoopshot uygulamasını indirmek.

E-postanızla birkaç dakika içinde bir hesap açtıktan sonra vatandaş gazeteci olmaya hazırsınız.

Scoopshot'ı en iyi şekilde kullanabilmek için öncelikle Hürriyet Dünyası'ndan ve diğer medya devlerinden gelecek görevleri kaçırmayın. En güzel görüntüyü siz çekin, fiyatını belirleyin ve gazetenizi şekillendirmenin keyfini yaşayın.

Ancak her zaman görevleri beklemenize de gerek yok. Siz haber değeri taşıdığına inandığınız görüntüleri Scoopshot'la paylaşın, o görüntüyü arayan gelsin sizi bulsun.

Yani kısacası bazen biz sizi belli bir olayı görüntülemeniz için görevlendirelim, bazen de siz görüntülenmesi gerektiğine inandığınız şeyi görüntüleyip bize gönderin.

Gönderdiklerinizin öne çıkmasını istiyorsanız kimlik ve iletişim bilgilerinizi sisteme girmeye, Scoopshot uygulamasının kamerasıyla çekmeye ve konum bilgisinin otomatik yüklenmesine özen gösterin.

Siz de şimdi Scoopshot'ı indirin ve Hürriyet Dünyası'ndan gelecek görevleri bekleyin!


Yorumları Göster
Yorumları Gizle