GeriTeknoloji Turkcell'den mobil internette rekor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Turkcell'den mobil internette rekor

Turkcell'den mobil internette rekor

Turkcell müşterileri Ramazan Bayramı’nda 13 milyon GB data kullanarak bir rekora imza attı. Turkcell müşterileri, bayram süresince 1,3 milyar dakika konuşurken, 754 milyon da SMS gönderdi.

Turkcell açıklamasına göre, Turkcell, arife ve Ramazan Bayramı’nı kapsayan 24-27 Haziran'da en yoğun dönemlerinden birini yaşadı. Bu süreçte kullanıcılar Turkcell’de şimdiye kadarki en fazla data tüketimine imza attı.

Bayram tatilinde mobil internetten yoğun olarak faydalanan abonelerin bu yılki data kullanımı rekor seviyeye ulaşarak 13 milyon GB oldu. En fazla data kullanımın yapıldığı ilk 10 il ise sırasıyla İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Muğla, Mersin, Kocaeli, Hatay ve Balıkesir oldu.

Açıklamada verilen bilgilere göre, bayram tatili boyunca tam 1,3 milyar dakika konuşan müşteriler, 754 milyon adet SMS gönderdi. Ses, SMS, data kullanımının en fazla olduğu ve iletişimin en fazla yaşandığı il yine İstanbul oldu. Bayramda en çok konuşan 10 il sıralamasında İstanbul’u, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Adana, Kocaeli, Hatay ve Muğla takip etti.

Bayram boyunca BiP üzerinden gönderilen mesaj sayısında da bu yıl rekor kırılarak 85 milyon mesaja yaklaşıldı. Mesajlaşmanın yanı sıra BiP üzerinden sevdiklerini arayarak sesli ve görüntülü görüşmenin keyfini de yaşayan BiP kullanıcıları bu alanda da bir rekora imza attı. 263 bin arama yapan BiP kullanıcıları toplamda 1 milyon 555 bin dakikalık sesli ve görüntülü görüşme gerçekleştirdi. Bayram mesajlarını BiP’ten göndermeyi tercih eden Turkcell müşterileri böylece kendi data paketlerinden ekstra harcama yapmadılar.

Turkcell’liler, bayram coşkusunu yurt dışındaki sevdikleriyle de paylaştı. Bayram sevincini tüm dünyaya yayan Turkcell’liler, 4 günlük bayram tatili boyunca yurt dışıyla toplam 4 milyon dakika konuştu. En çok aranan ülke bu sene de gurbetçilerin yoğun olarak yaşadığı Almanya oldu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle