GeriTeknoloji Turkcell'den işbirliği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Turkcell'den işbirliği

Turkcell'den işbirliği
refid:21496320 ilişkili resim dosyası

Turkcell Superonline, Tata Communications ve Deutsche Telekom gibi dünyanın önde gelen operatörlerle işbirliği yaptı.

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, Tata Communications, Deutsche Telekom, Amerikalı Inteliquent gibi dünyanın önde gelen Tier-1 telekom operatörleri ile iş birlikleri yaptıklarını belirterek, ''Yaptığımız işbirlikleri hem iş ortaklarımıza, hem bize hem de ülkemize büyük değer katıyor. Böylece İstanbul bölgenin internet üssü haline geliyor'' dedi. 

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, dünyanın önde gelen operatörleriyle doğrudan erişim anlaşmaları yaparak internette ülkeler arası sınırları kaldıran ve ''vizesiz internet'' dönemini başlatan Turkcell Superonline, İstanbul'u internetin yeni üssü haline getiriyor. 

Türkiye'nin komşularının sınırlarına kadar genişleyen internet ağı ve sınır bağlantıları üzerinden Avrupa, Kafkasya, Asya ve Ortadoğu arasındaki telekomünikasyon hizmetleri ve transit data trafiğinin taşınmasında önemli rol oynayan Turkcell Superonline, İran, Irak, Gürcistan ve Kuzey Kıbrıs gibi bölge ülkelerinin internet erişim ihtiyaçlarını karşılayan kritik bir operatör konumuna geldi. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, Capacity Eurasia Konferansı'nın Avrasya'nın önde gelen global ve bölgesel operatörleri arasında mevcut iş bağlantılarını geliştirmek ve yeni iş fırsatları yaratmak için önemli bir platform olduğunu belirterek, şunları kaydetti: 
    
''Bizler, Türkiye'nin telekom şirketleri olarak bu etkinliğin İstanbul'a gelmesi için uzun zamandır çalışmalar yürütüyoruz. Bu sene ikincisi düzenlenen ve bizim bu sene de ana sponsorlardan biri olduğumuz Capacity Eurasia Konferansı'nda dünyanın dört bir yanından gelen operatörler, İstanbul'da bizleri dinliyor. Bu da Türkiye'nin bölgedeki önemini daha net ortaya koyuyor. Türkiye'de henüz fiber internet konuşulmazken, Turkcell Superonline olarak bu yola çıktığımızda hedefimiz, sadece Türkiye'ye fiber optik yatırımı yapmak değil, aynı zamanda İstanbul'u dünyanın internet üssü haline getirmekti. Uluslararası operatör olmak için çalışmalarımıza başladığımız zaman 'İpek Yolu'nu fiber yoluna dönüştüreceğiz' dedik. Bunu da 4 yılda 1,5 milyar TL yatırımla kurduğumuz fiber optik ağımız üzerinden, Ortadoğu ve Avrupa'da gerçekleştirdiğimiz iş birliklerimizle gerçeğe dönüştürüyoruz.''

Yorumları Göster
Yorumları Gizle