GeriTeknoloji Türk Telekom International ve Tawasul Telecom’dan iş birliği
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk Telekom International ve Tawasul Telecom’dan iş birliği

Türk Telekom International ve Tawasul Telecom’dan iş birliği
refid:27227491 ilişkili resim dosyası

Türk Telekom International (TTI), Körfez İşbirliği Konseyi (GCC) ve Orta Doğu’da MPLS ağ hizmetlerinin önde gelen sağlayıcısı olan Tawasul Telecom ile bir ortaklık anlaşması imzaladı.

Anlaşma 16-17 Eylül’de Türkiye’de Türk Telekom International’ın ev sahipliğinde ve Tawasul Telecom’un sponsorluğunda gerçekleştirilen Capacity Eurasia 2014 etkinliğinde imzalandı.

Türk Telekom International CEO’su Cengiz Öztelcan, “Güvenilir ve sürdürülebilir bağlantı alanında başarılara imza atan Tawasul Telecom gibi güçlü bir şirketle ortaklığa girmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu ortaklık sayesinde her iki şirket de Türk Telekom International’ın şebeke topolojisinin benzersiz özelliklerini kullanarak müşterilerine dünya standartlarında iletişim sağlayabilecektir” dedi.

Anlaşma çerçevesinde her iki şirket MPLS şebekelerini birbirine bağlayarak şebeke kapsamasını genişletebilecek ve müşterilere süratle kaynak kullandırabilecekler. İki ortak birlikte etkin biçimde yürütecekleri faaliyetlerle işletme şebekelerini dünya genelinde genişletip en yüksek kalitede sunacakları şebeke operasyonlarıyla müşterilerinin başarılarına katkı sağlayacaklar.

Tawasul Telecom İş Geliştirme Direktörü Salem Almulaifi ise şöyle konuştu: “Türkiye, Avrasya’nın bir parçası olarak bizim için kilit önemde bir pazar. Gelecek vaat eden pazarlarda büyümek stratejik planımızın özünü oluşturuyor. Zengin bir çeşitlilik gösteren yaratıcı ürünlerimiz ve hizmetlerimiz şebekemizin kapsamını genişletmede katma değer oluşturuyor”.

Bu yeni ortaklık ile Tawasul’ün 2014’te bir hedefini daha gerçekleştirdiğini ifade eden Almulaifi, şirketin coğrafi genişlemesinin Avrasya pazarına uzandığını belirterek, “Bu anlaşma, Tawasul’ün Körfez ülkeleri, Orta Doğu ve Avrasya’daki kilit pazarlar arasında bağlantı kurmayı amaçlayan genişleme stratejisi ile uyumludur” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle