GeriTeknoloji Telefonları kasıp kavuracak sanılan oyun tarih oluyor!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Telefonları kasıp kavuracak sanılan oyun tarih oluyor!

Telefonları kasıp kavuracak sanılan oyun tarih oluyor!

Oyun devi, yayınlanmasının sadece iki sene ardından, ilk mobil uygulamasını sona erdiriyor!

Yıllar boyunca, fanlar ve analistler Nintendo'nun akıllı telefon oyunculuğuna giriş yapmasını beklediler. Popüler Mario oyunlarının veya Wii ile Wii U oyunlarının taşınabilir versiyonlarını görmeyi umdular. Ama Nintendo'nun bu beklentilere ilk cevabı epey farklı olmuştu. Nintendo'nun ilk mobil oyununun ismi Miitomo. Oyun, komik espriler, komik şapkalar ve firmanın kişiselleştirilebilir Mii avatarları etrafında dönen bir sosyal test oyunuydu.

App Store ve Google Play'de bulunan oyunun çıkmasının ardından yalnızca iki sene geçti ki Nintendo, onu sonlandırmaya gidiyor. Firma, Miitomo sunucularının 9 Mart'ta kalıcı olarak kapatılacağını açıkladı.

Miitomo sevimliydi, bu kesin, ama pek alıştığımız anlamda bir oyun değildi. Oyuncular bir Mii karakteri oluşturup ona farklı kıyafetler giydirebiliyordu, ama bu karakterle başka pek bir şey yapamıyorlardı. Miitomo, daha çok oyunun insanlara sorular sorması ve cevaplarını arkadaşları ile paylaşmalarına yarayan bir platform gibiydi.

Eğlenceli bir sosyal deneyimdi ama artık günleri sayılı. Bunun yanında mayıs ayından sonra da cebinizde sevimli bir Nintendo oyunu bulunsun istiyorsanız, Animal Crossing hizmetinizde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: HÂLÂ UNUTAMADIĞIMIZ JETON CANAVARI OYUNLAR

Saç baş yolduran oyunSuper Mario'ya benzeyen grafikleriyle ve geçmesi neredeyse imkansız bölümleriyle Trapadventure 2, oynayanları çileden çıkarıyor. Her ne kadar oyunlar artık gerçeğe oldukça yakın olsa da, bazı oyunlar Super Mario tadında karşımıza çıkmaya devam ediyor. Onlardan biri de Trapadventure 2 isimli oyun. Daha önce kullanıcıları zorluğuyla çıldırtan Flappy Birds gibi oynayanlara saç baş yolduran oyun, oynadığınıza sizi pişman ettirmeyi başarsa da, oyunu bırakamıyorsunuz!

Yorumları Göster
Yorumları Gizle