GeriTeknoloji Telefonlarda tüm emojiler değişiyor!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Telefonlarda tüm emojiler değişiyor!

Telefonlarda tüm emojiler değişiyor!

Android O işletim sistemiyle birlikte Android telefonlarda kullandığınız emojiler de baştan sona değişiyor. Bakın yeni emojiler nasıl görünecek?

Android'e yakında gelecek olan yeni emoji'ler, artık birbirinden ayırt etmesi zor yüzlerden değil, Apple iPhone ve Samsung Galaxy'lerde rastlayacağınız türde emoji'lerden oluşacak.

Android'in ürün müdürü, Fast Company'ye konuyla ilgili şöyle bir açıklama yaptı: "Birçok şeye göz attık ancak genellikle en çok dikkat çeken şey, şekerlemelerin veya kabarcıkların yerini yumuşak dairelerin almış olması."

Telefonlarda tüm emojiler değişiyor

Değişikliğin nedenlerinden bir tanesi, Android'li telefon kullanmayanlarla iletişimi kolaylaştırmak. Fast Company'ye göre Google, emoji'lerinden cinsiyet klişelerini kaldırırken de zorluklar yaşadı. Örneğin kadın emojiye pantolon giydirildi ve pembe emoji kaldırıldı.

Telefonlarda tüm emojiler değişiyor

chip.com.tr'nin haberine göre yeni emoji'ler, bu sene Android O ile birlikte kullanıma sunulacak. Emoji'leri kendi telefonunuzda kullanmaya başlamanız ise yıllar değilse bile aylar alabilir. Ağustos 2016'da yayınlanan Android N henüz tüm Android'li cihazların sadece yüzde 7'sine girebilmiş durumda. Android cihazların çoğu, 2014'te çıkan Lollipop'u veya 2015'te çıkan Marshmallow'u kullanmaya devam ediyor.

Samsung Galaxy S8 dayanıklılık testiGalaxy Note 7'nin patlama vakalarının ardından gözler Galaxy S8'de... Ancak Samsung bu kez yeni telefonunda bu sıkıntıyı yaşamayacak gibi görünüyor; zira telefonun bataryasına bıçak saplanmasına rağmen hiçbir şey olmuyor!

Yorumları Göster
Yorumları Gizle