GeriTeknoloji Teknolojik oyuncakları inceliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Teknolojik oyuncakları inceliyor

Teknolojik oyuncakları inceliyor
refid:21428170 ilişkili resim dosyası

"toys" dergisi Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile oyuncak videolarını tablet bilgisayar ve akıllı telefonlar üzerinden okurlarına izletiyor.

Artırılmış Gerçeklik teknolojisini ilk kullanan dergilerden biri olan  "toys" dergisi bu teknoloji ile oyuncak videolarını tablet bilgisayar ve akıllı telefonlar üzerinden okurlarına izletiyor. Dergi, Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality - AR) ile geleneksel dergiciliğe teknoloji ekleyerek içeriğini renklendirmeye çalışıyor.

Aurasma (aurasma.com) desteği ile AR teknolojisini kullanan toys yeni sayısında 'Oyuncak Nasıl İcat Edilir' konusu ile ülkemiz için çok yeni bir konuya dikkat çekiyor. Ağırlıklı olarak ithal oyuncakların hakim olduğu Türkiye pazarında, Türk insanın da oyuncak tasarımı yapabileceğine dikkat çekmek için hazırlandı.

İçerik koordinatörü Atıl Aydoğan Ekim ayı başında yayınlanacak 3. sayıda Solid Works yazılımı ile oyuncağın teknik olarak nasıl tasarlanacağı konusunda bir yazı dizisi başlatacaklarını, meraklı gençleri ve tasarımcıları oyuncağa daha fazla yönlendirmeye çalışacaklarını kaydetti.

Bu sayıda, ebeveynleri yine unutmadıklarını ve "Yeşil Oyuncaklar" başlığı altında daha sağlıklı oyuncakların nasıl olacağını anlattıklarını söyledi.

Toys'u, İnkilap, Nezih, Toyland, Loco Poco vb. oyuncak mağazalarında edinebilirsiniz.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle