GeriTeknoloji Teknoloji bağımlılığının geldiği son nokta
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Teknoloji bağımlılığının geldiği son nokta

Teknoloji bağımlılığının geldiği son nokta

Teknoloji bağımlılığının tüm ayrıntılarıyla ele alınacağı "3. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi", 3-4 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da yapılacak.

Yeşilay'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Yeşilay'ın öncülüğünde, Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür Toplum ve Aile Derneği'nin de desteğiyle gerçekleştirilecek kongre, alanında uzman bilim insanlarını bir araya getirecek.

İnternet, video oyunu ve televizyon bağımlılığı, siber zorbalık, cep telefonu bağımlılığı, sosyal medya, alışveriş bağımlılığı gibi çağın hastalığı olarak nitelendirilen kritik konuların ele alınacağı etkinlikte, bu alanda yapılan araştırmaların sonuçları da açıklanacak.

Dünyanın dört bir yanından gelecek bilim insanlarının yanı sıra, karar alıcıları, akademisyenleri, rehber öğretmenleri, psikologları ve sosyal hizmetler çalışanlarını bir araya getirecek kongreye, yaklaşık bin 200 kişinin katılması bekleniyor.

Kongrede, çağın en önemli hastalığı olarak nitelendirilen, özellikle genç ve çocuklar için büyük bir risk oluşturan teknoloji bağımlılığı masaya yatırılacak.

Kongrede ele alınacak kritik konular arasında patolojik internet kullanımı, video oyunu bağımlılığı, cep telefonu bağımlılığı, siber zorbalık ve siber güvenlik, sosyal medya, çevrimiçi kumar ve alışveriş bağımlılığı, teknolojinin güvenli kullanımıyla bu bağımlılıklardan kaynaklanan sağlık sorunları tartışılacak.

Eş zamanlı düzenlenecek oturum ve sempozyumlarla sürecek kongre, ücretsiz takip edilebilecek. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle