GeriTeknoloji Su geçirmez telefon 3 can kurtardı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Su geçirmez telefon 3 can kurtardı

Su geçirmez telefon 3 can kurtardı

Adana'da Seyhan Baraj Gölü’nde gezintiye çıktıkları deniz bisikleti batmaya başlayan 3 arkadaştan biri, su geçirmeyen akıllı telefonu ile polisi arayıp yardım istedi. Deniz Polisi, gençleri kurtardı.

Olay, saat 15.00 sıralarında Seyhan Baraj Gölü’nde meydana geldi. Murat Selçuk Aygün, Murat Işık ve Ferdi Bozkurt, deniz bisikleti kiralayıp gölde gezmeye başladı. Oldukça açılan ve çok iyi yüzme bilmeyen gençlerin içinde bulunduğu deniz bisikleti hızla su almaya başladı.

Su geçirmez telefon 3 can kurtardı

Batmak üzere olan deniz bisikletinde su içinde kalan 3 gençten Murat Selçuk Aygün, su geçirmeme özelliği bulunan akıllı telefonu ile ’155 Polis İmdat’ hattını arayıp yardım istedi. Olay yerine sevk edilen Deniz Polisi, botla, deniz bisikletinin bulunduğu bölgeye gitti. Gençlerden biri suda, diğer 2’si ise tamamen suya gömülmüş deniz bisikletine tutunurken bulan polis, tekneye alarak karaya çıkardı.

Su geçirmez telefon 3 can kurtardı

Kurtarılanlardan Murat Selçuk Aygün, su geçirmeyen telefonu sayesinde yardım istediklerini belirterek, polislere teşekkür etti. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken 3 genç ifadeleri alınmak için polis merkezine götürüldü.

 

SON 24 SAATTE NELER OLDU


Yorumları Göster
Yorumları Gizle