GeriTeknoloji Sport Scooter tutkunlarının beklediği haber Yamaha'dan geldi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sport Scooter tutkunlarının beklediği haber Yamaha'dan geldi

Sport Scooter tutkunlarının beklediği haber Yamaha'dan geldi

Sport Scooter segmentinin önde gelen firmalarından motosiklet üreticisi Yamaha, Euro 4 uyumlu 300cc motor hacmine sahip yeni X-MAX 300 modelini Mayıs ayından itibaren satışa sunuyor.

Yeni X-MAX 300 daha yüksek performans sunmanın yanı sıra, yakıt ekonomisini iyileştirmeye ve emisyonları azaltmaya olanak sağlayan yeni nesil Yamaha Blue Core teknolojisine sahip olarak geliyor. Gelişmiş yeni şasi tasarımı, motosiklet seviyesinde yol tutuş performansı sunarken, ikili LED farlar ve ortada uzun farıyla da dikkat çekiyor.

AKILLI ANAHTAR DÖNEMİ

Yeni X-MAX 300'ün üretiminde kullanılan son teknolojilerden biri de, 'Akıllı Anahtar' kontak sistemi. Anahtarları bulmak için harcanan zamandan tasarruf sağlayan bu sistem, yeni modelin tasarım ve teknoloji bakımından sergilediği performansı da gösteriyor.

Selenin altında bulunan sınıfının en geniş eşya saklama alanına 2 tam kapalı kask dışında eşyaların da konulabildiği yeni X-MAX 300, hafta içi işe ve hafta sonu gezintiye giderken kolaylık sağlıyor.

X-MAX'in yeni 300cc motor hacmi, temel amacı daha az yakıt tüketerek daha yüksek güç üretmek olan Yamaha'nın yeni nesil Blue Core teknolojisi kullanılarak tasarlandı. Yamaha mühendisleri yeni 4-zamanlı motorun çalışmasını her yönden analiz ederek güç kayıplarını azaltmanın yanı sıra yakıt verimliliğini artırmayı ve daha yüksek performans seviyelerine ulaşmayı başardı. Euro 4 uyumlu olan yeni 300cc motor hacmi, önceki 250cc tasarımına göre daha iyi hızlanma ve daha yüksek azami hız sunarken yakıt tüketimini azaltır ve daha akıcı ve iyileştirilmiş bir sürüş keyfi sağlıyor.

MAX AİLESİNİN DNA'SINI TAŞIYOR

X-MAX 300'ün tamamen yeni dış görünümünde, TMAX ile yakın akrabalığını vurgulayan eğimli ikili LED ön farlar ve yeni bir orta far kullanıldı. Ara kanalın hangi tarafında sürülürse sürülsün karakteristik "MAX ailesi" bumerangı, ön ve arka tekerlekler arasında güçlü bir görsel bağlantı oluşturuyor. Arka gövde ile kuyruk bölümünün keskin ve yukarıya kıvrılmış hatları, TMAX DNA'sının güçlü etkisini vurguluyor.

Gösterge alanı, X-MAX 300'ün tasarım, kalite ve fonksiyonellik  açısından sergilediği performansı ortaya koyarken, yeni şasi, yol tutuşunun yanı sıra gelişmiş yüzey tepkisi ve yüksek hızda iyi denge sunmak için teleskopik çatal ve ikili arka amortisörlerle donatıldı. Çekiş Kontrol Sistemi'nin (TCS) standart donanım olarak sunulması, bu yeni Sport Scooter'ın sahip olduğu gelişmiş özelliklerden biri. Çekiş kaybı algılandığında arka tekerleğe giden tahriki geçici olarak azaltan bir dizi sensör kullanan bu elektronik sistem, ıslak veya kaygan yüzeylerde sürücüye güven veriyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle