GeriTeknoloji Spor Bakanı Suat Kılıç'tan iki federasyona ambargo
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Spor Bakanı Suat Kılıç'tan iki federasyona ambargo

Spor Bakanı Suat Kılıç'tan iki federasyona ambargo
refid:24786415 ilişkili resim dosyası

Dijital oyunlar ve hava sporları federasyonları, bakanlık tarafından lağvedildi (kaldırıldı). Merkez danışma kurulu kararı ile iki federasyon gelişmekte olan spor federasyonuna bağlandı.

7 Şubat 2013 tarihinde Ankara Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seçimde İ.Barış Özistek, 12 oy alarak Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu, Nihat Ermihan'da aynı dönemde 26 oy ile Hava Sporları Federasyonu başkanlıklarına seçilmişlerdi. Ancak iki federasyon başkanı da Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'tan ambargo yedi.

Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu Başkanı İ.Barış Özistek "Olay doğrudur ama, henüz resmi bir yazı elimize ulaşmadı. Arkadaşlarım konuyu kısaca telefonda bana anlattı. Türkiye'ye döndüğümde bu konu ile ilgili geniş bir açıklama yapacağım"dedi.

Hava Sporları Federasyonu Başkanı Nihat Ermihan'a ulaşılamadı.

Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu İ.Barış Özistek, federasyon başkanlığına seçilmesine rağmen imza yetkisi alamadı. Bakan Suat Kılıç tarafından ataması yapılmayan ve başkanlığı resmiyet kazanamayan İ.Barış Özistek'in fedarasyonu lav edildi.

Hava Sporları Federasyonunada aynı uygulamanın yapıldığı öğrenildi. Başkan Nihat Ermihan'ında 7,5 aydır ataması Bakan Kılıç tarafından yapılmıyordu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle