GeriTeknoloji Sony'den yepyeni bir PlayStation daha!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sony'den yepyeni bir PlayStation daha!

Sony'den yepyeni bir PlayStation daha!

PlayStation 4 Pro'yu kaba bulanlardansanız Sony şu sıra planlarını tamamen PlayStation'ı inceltmeye ayırmış gibi görünüyor. Çok yakında karşımıza PlayStation 4 Pro Slim gelirse şaşırmayın!

PlayStation 4 ile birlikte Sony oldukça aktif bir konsol üretimine girdi. Öncelikle karşımıza bu konsolların standart, kalın kasa modeli karşımıza çıktı. Ortasında ışık olan o kalın modeller, aynı konsolun ince sürümünün piyasaya sürülmesi ile birlikte tamamen yok oldu. Çünkü Sony, eski model ile yeni modelin yerini değiştirdi.

Leadergamer'ın haberine göre bu ince kasa haricinde bir de aynı konsolun daha güçlü sürümünü gördük: PlayStation 4 Pro. Yani böylece Sony, aynı konsol ailesine 4 senede 3 farklı konsol getirmiş oldu. Peki, burada bitecek mi yeni model konsollar? Bu soruya olan cevabımız ne yazık ki hayır. Çünkü yeni raporlara göre, bahsi geçen şirket, konsol ailesi için yeni ve daha ince bir konsol modeli düşünüyor.

Tayvan merkezli Digitimes raporlarına göre, dediğimiz gibi çok daha ince bir PlayStation 4 karşımıza çıkacak. WWG raporları da, tek cümlelik bu bilgiyi desteklerken, birçok konsol üretiminin Tayvan içerisinde gerçekleştirildiğini göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Yani Digitimes ve WWG cepheleri, %100 haklı gibi görünüyor. Bu noktada, karşımıza aynı aileden çok fazla konsol çıkıyormuş görünebilir fakat bu durum hiçbir şekilde Sony cephesini yaralamıyor. Çünkü geçen senenin sonlarında bu ekip, aynı aileye 2 yeni konsol sunduğu zaman oldukça güçlü bir son çeyrek geçirdi ve bu yüzden sık sık konsolların revize edilmesi, oldukça doğal olacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle