GeriTeknoloji Sony'den 25 milyon kullanıcısına çok önemli uyarı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sony'den 25 milyon kullanıcısına çok önemli uyarı

Sony'den 25 milyon kullanıcısına çok önemli uyarı
refid:17693081 ilişkili resim dosyası

Sony, PlayStationNetwork üzerinde online oyunların güvenliğini ihlal eden siber saldırı sonucunda tahmin edilenden daha fazla kullanıcının kişisel bilgilerinin çalınmış olabileceğini açıkladı.

Sony, geçen hafta yaşanan siber saldırı sonucu 77 milyon kullanıcının bilgilerine ulaşılmış olabileceğini açıklamıştı. Şirket, en son olarak 24.6 milyon kullanıcının daha aynı risk altında bulunduğunu belirtti.

Açıklamaya göre, 77 milyon kullanıcıya ait bilgilerin çalındığı ilk siber saldırı 16-17 Nisan’da yaşandı. Yaklaşık 25 milyon kullanıcının bilgilerine ise 17-19 Nisan tarihleri arasında yaşanan ikinci siber saldırıda erişildi. Sony, 2007’ye ait bir veri tabanından 23 bin 400 mali kaydın çalındığını, ayrıca, Avusturya, Almanya, Hollanda ve İspanya’daki 10 bin 700 kullanıcının doğruda mali kayıtlarına erişildiğini belirtti.

Sony, hackerların kredi ve bankamatik kartı numaralarına, kartların son kullanma tarhilerinin ele geçirildiğini, ancak üç haneli güvenlik kodunun öğrenilemediğini ifade etti. Sony sözcüsü Taina Rodriguez, Sony Online Entertainment’ın (SOE) finansal çıkar için siber saldırıya uğradığını ve kullanıcılarını en kısa zamanda bilgilendirmelerinin sorumlulukları olduğunu” söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle