GeriTeknoloji Sony Xperia P için Android 4.0 güncellemesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sony Xperia P için Android 4.0 güncellemesi

Sony Xperia P için Android 4.0 güncellemesi
refid:21254818 ilişkili resim dosyası

Xperia P’ye Android 4.0 güncellemesi geldi. Peki bu güncelleme neler getiriyor?

2012 model NTX serisi cihazlarını Android 2.3 Gingerbread ile çıkarıp daha sonra Ice Cream Sandwich’e güncelleyeceğini söyleyen Sony işe Xperia S ile başlamıştı. Birkaç hafta önce Android 4.0 güncellemesini alan bu cihazın ardından sıra küçük kardeşi Xperia P’ye geldi. Zaten bu ortanca cihazın da bugünlerde güncelleme alacağı bekleniyordu, ancak başlangıcın biraz erken olduğunu söylemek gerek.

Android 4.0 güncellemesiyle birlikte Xperia P’ye boyutları ayarlanabilir bileşenler, yeni bir görev başlatıcısı; Gmail, Takvim ve diğer çekirdek uygulamalara özel güncellemeler geliyor. Ayrıca Sony Android uygulama paketini de yeniledi, Müzik uygulaması Walkman adını aldı, Filmler ve Galeri uygulamaları da görsel ve fonksiyonel güncellemelerden geçti. Diğer eklentilerin arasında geliştirilmiş kilit ekranı ve genişletilmiş bekleme modu bulunuyor.

Güncelleme önümüzdeki haftalar içinde küresel anlamda yayılmış olacak ve tabii ki Türkiye’ye de uğrayacak. Güncelleme geldiğinde cihazın bildirim alanında bunun haberini alacaksınız. Sony, çoğu cihazın yeni işletim sistemini kablosuz bağlantı üzerinden alabileceğini söylese de, bazı cihazlar hâla PC veya Mac’e bağlanma ve yardımcı yazılım üzerinden güncellenme gereksinimi duyabilir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle