GeriTeknoloji Sony, PlayStation Move'u tanıttı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sony, PlayStation Move'u tanıttı

Sony, PlayStation Move'u tanıttı
refid:15061862 ilişkili resim dosyası

Sony, PlayStation 3'e ekleyeceği yeni ürünü E3 2010'da tanıttı. İşte yeni kontrol cihazı Move...

E3 2010'da bir başka heyecanlanla beklenen sunum, Sony tarafından yapıldı. Sony Playstation Move, oyunlar üzerinde tanıtıldı.

Sony Playstation Move'u anlatmak için kullanılacak en doğru tanım Wii uzaktan kumandasının daha gelişmişi olduğunu söylemek olur. Move kontrol cihazıyla, Sony PlayStation Eye'ın önüne geçiyorsunuz ve yaptığınız hareketler, kamera tarafından algılanıyor.

Teknoloji hareket algılamadan çok cihazı takip etmeye dayalı. Böylece PlayStation, cihazın tam olarak nerede olduğunu anlıyor. Bu şekilde kesin pozisyonlama da oyun içinde daha etkili oluyor. Bu taraftan bakıldığında PlayStation Nintendo ve Microsoft'a göre daha üstün diyebiliriz.


Tanıtımda İki çeşit kontrol cihazı bulunuyor. Bir tanesi gördüğünüz PlayStation Move kontrol cihazı diğer ise yönlendirme çubuğu.

Move kontrol cihazı üzerinde renkli bir top var ve bu top takibi sağlıyor. Altında ise bazı düğmeler bulunuyor bu şekilde oyunlarda etkileşimi sağlayabiliyorsunuz. Bazı oyunlar da ise yönlendirme cihazı devreye giriyor. Bu, nereye gitmeniz gerektiğini sizin belirlemeniz gereken oyunlarda kullanılıyor ve Nintendo'nun Nunchuk'una çok benziyor.

Move ile tanıtılan oyunlar arasında, masa tenisi, okçuluk, Heavy Rain, Socom 4 ve Tiger Woods Golf gibi oyunlar bulunuyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle