GeriTeknoloji Sony: PlayStation dışında PC için de oyun çıkarabiliriz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sony: PlayStation dışında PC için de oyun çıkarabiliriz

Sony: PlayStation dışında PC için de oyun çıkarabiliriz

PlayStation markasıyla milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran Sony cephesinden bugün sürpriz bir açıklama geldi. Şirket, ilerleyen dönemlerde sadece kendi konsolları için değil, PC için de oyun çıkarabileceklerini açıkladı. Peki bu ne anlama geliyor?

Sony, radikal bir adımın hazırlığında. Şirketten gelen son açıklama, Sony adıyla piyasaya sürülen özel oyunların PC için de satışa çıkabileceğini ortaya koyuyor. Bloomberg'e konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Sony'den Shawn Layden, şu sözleri kaydetti: "PlayStation platformunu desteklememiz gerekiyor, bu konu kesinlikle tartışmaya kapalı. Ancak bununla birlikte, gelecekte benim stüdyolarım tarafından geliştirilen ve daha geniş bir oyuncu havuzuna ihtiyaç duyan bazı oyunların çıkacağını da göreceksiniz."

Bu açıklama, elbette Sony'nin en büyük rakibi Xbox ve Nintendo konsolları için oyun çıkaracağı anlamını taşıyor. Aksine şirket, daha çok oyuncuya ulaşmak adına PC üzerinden oyunlarını kullanıcılarla buluşturmayı planlıyor. Ancak bu adım için belirlenen bir takvim paylaşılmış değil. Özellikle multiplayer oyunlarına odaklanmayı düşünen Sony; Fortnite ve PUBG'nin kısa sürede ulaştığı başarıyı göz ardı etmemişe benziyor. 

Şirketin şimdilik kendi konsolu için oyun üretmeye devam etmesi beklenirken; God of War, Last of Us ve Uncharted bir süre daha sadece PS platformunda oyunculara ulaşacak.

Xiaomi Redmi Note 7’yi inceledikÇinli telefon üreticisi Xiaomi’nin yeni oyuncağı Xiaomi Redmi Note 7, Mobil Dünya Kongresi’nde dikkat çeken telefonlardan biri oldu.Hürriyet Teknoloji Editörü Selim Öztürk Barselona'dan bildirdi.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle