GeriTeknoloji Sony PlayStation 3'ün fişini tamamen çekti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sony PlayStation 3'ün fişini tamamen çekti

Sony PlayStation 3'ün fişini tamamen çekti

Sony'nin 2006'dan bu yana piyasada olan oyun konsolu PlayStation 3'ün üretimi resmi olarak durduruldu. Piyasadaki PlayStation 3'ler satıldıktan sonra ne yazık ki yeni PlayStation 3 görülmeyecek.

11 Kasım 2006'da resmi olarak çıkış yapan Playstation 3 için Sony, en az 10 sene destek vereceğini söylemişti. Firma 11 seneyle verdiği sözü tuttu. bir destek ile sözünü tuttu. Yapılan açıklamaya göre, PlayStation 3’ün üretimi tamamen durduruldu.

Bu durum daha önce Microsoft’un Oyun konsolu Xbox 360 için yaşanmıştı. Eski nesi konsollar yavaş yavaş piyasadan çekiliyor ve yeni neslin önü daha da açılıyor. Japonya’da başlayan bu durumun pek yakında batı ülkelerine de yansıyacağı düşünülüyor.

PlayStation 3, Metal Gear Solid 4, Grand Theft Auto IV ve V, Uncharted 1/2 gibi unutulmaz oyunları hayatımıza sokarak 11 yıllık ömründe değerli bir üne kavuştu. Video oyun tarihinde saygı gören ve hatırlanmayı hak eden konsolun ardından Sony, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro ile yoluna devam edecek.

İşte BMW'nin çıkardığı geleceğin motosikletiBMW Motorrad Concept Link, hem tasarım hem de sürücüsüyle kurduğu bağlantıyla şirketin gelecek vizyonuna dair fikir sahibi olmamızı sağlıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle