GeriTeknoloji Skype'dan yeni hizmet
Paylaş
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

Skype'dan yeni hizmet

Skype'dan yeni hizmet
refid:17018456 ilişkili resim dosyası

Skype, düşük 3G penetrasyonu bulunan pazarlar için Mobil İş Ortağı Programı’nı duyurdu.

Program Skype deneyimini geniş bir mobil kullanıcı kitlesine yaymayı amaçlıyor ve tedarikçilerin hizmetlerini daha rekabetçi bir piyasa ortamında farklılaştırmalarını sağlıyor. Bu program Skype’ın Verizon, KDDI ve Hutchison 3 ile gerçekleştirdiği başarılı operatör işbirliklerinin bir devamı olacak.
 
Skype’ın Mobil İş Ortağı Programı özel bir client/sunucu çözümü kullanan basitleştirilmiş bir operatör programı. Söz konusu çözüm, özellikle operatörler için; Skype’ın, akıllı telefonlar ve özel telefonlar da dâhil olmak üzere daha geniş bir cihaz yelpazesinde kullanılmasını sağlamak üzere geliştirildi.  Daha düşük bant genişliğinde kullanılmak üzere etkinleştirilen çözüm pil ömrü ve veri kullanımına en az etki ile bağlantı sağlıyor.
 
Programın ortağı olan operatörler, kullanıcılarına 100’den fazla cihazı kapsayan bir dizi işletim sistemi platformu üzerinde hızlı ve kolay Skype deneyimi sunabilecekler. Kullanıcılar Skype üzerinden diğer Skype kullanıcıları ile ücretsiz telefon görüşmeleri gerçekleştirip, mesajlaşabilecekler.  Ayrıca operatör müşterileri Skype’ın dünyanın her yerinden mobil ve sabit hatları uygun fiyata aramalarını sağlayan düşük tarifelerinden de faydalanabilecek.
 
Skype İkinci Başkanı ve Mobil Genel Müdürü Russ Shaw “ Tüm dünyada mobil operatörlerin farklılaşmış hizmetleri için büyüyen bir talep görüyoruz,” diyor. “Mobil operatör programımız gelişmekte olan pazarlarda operatörlere küresel Skype topluluğuna dâhil olurken muhteşem bir kullanıcı deneyimi sunma şansı veriyor .”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle