GeriTeknoloji Scroogle'a yumruk
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Scroogle'a yumruk

Scroogle'a yumruk

İnternet devi Google, yoluna taş koyan ilginç rakibine tam yumruğu vuracaktı ki...

Google  dünyanın bir  numaralı arama motoru. Sağladığı  kolaylıklar , sunduğu başarılı arama sonuçları ile bu unvanı fazlasıyla hak ediyor. Fakat herkes  Google'dan aynı ölçüde memnun değil. Çünkü Google özellikle son 3 yıldır, kullanıcılarının bilgilerini toplamak konusunda biraz daha agresif davranmaya başladı. 3 yıl önce duyurduğu "evrensel arama" özelliği ile birlikte artık Gmail hesabınızla arama sonuçlarınızı karşılaştırarak hem aramaları, hem de size gösterilecek reklamları daha fazla kişiselleştirmeye başladı. Tabi bu durumdan rahatsız olmayanlar da yok değil.

Scroogle ise Google sonuçlarını, Google'a hakkınızda tek bir bilgi bile vermeden görüntülemenizi sağlayan alterantif bir arama motoru. Scroogle üzerinde yaptığınız aramaları Google  üzerinden yapıyor ama sizin  bilgilerinizi  filtreleyerek Google'a istediği bilgileri vermiyor.

Google ve Scroogle'ın arasının pek iyi olmadığını herhalde tahmin edersiniz. İnternet devi, Scroogle'a en sert yumruğunu geçtiğimiz gün vurmak istedi, ama sonrasında yaşananlar pek de beklendiği gibi olmadı.

Ancak ne olduysa geçtiğimiz  gün  oldu. Google'ın yaptığı son değişikliklerden sonra Scroogle kullanılmaz hale geldi. Scroogle'ın  kurucusu  Daniel Brandt, konuyla ilgili  Google'dan yardım istediğini ama henüz bir yanıt alamadığını söyleyerek durumun zorluğundan yakındı.

Neyse ki sonunda yardım geldi ama beklenen yerden değil. Google hala Brandt'ın ısrarlı e-postalarına yanıt vermiyor. Ama Scroogle'ın üç müdavimi yardım ellerini uzattılar ve Scroogle'ın daha önceden kullandığı ama Google'ın değiştirdiği adresi bularak Brandt'a ilettiler. Böylece Scroogle eski haline geri döndü. Google'dan ise hala bir yorum gelmiş değil...


Yorumları Göster
Yorumları Gizle