GeriTeknoloji Sandisk'ten dünyanın en küçük 1 TB'lık USB hafızası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sandisk'ten dünyanın en küçük 1 TB'lık USB hafızası

Sandisk'ten dünyanın en küçük 1 TB'lık USB hafızası

CES 2018 başladı, teknoloji devleri birbiri ardına yeni oyuncaklarını sahneye çıkarmaya başladı. Western Digital'in satın aldığı Sandisk'in yeni USB hafızası 1 TB'lık kapasitesine rağmen yapı itibariyle oldukça küçük!

Sandisk, CES 2018'de 1 TB'lık yeni USB hafızasını ortaya çıkardı. USB-C portunu kullanan bu yeni USB hafızanın öncesinde Kingston'ın DataTraveler Ultimate GT isimli 2 TB'lık bir USB hafızayı halihazırda tanıttığını da hatırlatalım. 

Sandiskten dünyanın en küçük 1 TBlık USB hafızası

SanDisk’in yaptığı çalışma rakip ürünlerin boyutlarına göz attığımızda övgüyü sonuna kadar hak ediyor. Ancak, ürün halen prototip olduğu için şirket tarafından fiyat ve çıkış tarihi hakkında hiç bir açıklama yapılmadı.

1 TB kapasiteli USB-C SSD sürücünün 350 dolar fiyat etiketine sahip olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, bu ürünün fiyatının birçok kullanıcıyı üzeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

LG'nin yapay zeka robotu 'Cloi' korkunç bir gala yaptıGüney Koreli LG firmasının ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen teknoloji fuarında görücüye çıkardığı 'Cloi' sorulan soruların birçoğu karşısında sessiz kaldı.Ev içi yapay zeka sistemi olan Cloi, peşpeşe sorulan üç soruya da göz kırparak yanıt verdi.Salonda gülüşmelere neden olan tanıtım için uzmanlar "felaket" ifadesini kullanırken, "korkunç gala" sosyal medyada da alay konusu oldu.Cloi, sunumu yapan LG'nin ABD'deki pazarlama müdürü David VanderWaal tarafından "akıllı ev sistemlerinin yönetiminde son nokta sadelik" ifadesiyle görücüye çıkarılmıştı.Sosyal medyada tanıtım ile ilgili çok sayıda espri yapılırken, onlardan birinde "RIP Cloi 2018-2018" (Cloi doğum 2018 - ölüm 2018) mesajı paylaşıldı.Tanıtımın LG'nin marka değerine de zarar verebileceği söyleniyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle