GeriTeknoloji Samsung'un Bixby'si Apple'ın Siri'sine karşı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Samsung'un Bixby'si Apple'ın Siri'sine karşı

Samsung'un Bixby'si Apple'ın Siri'sine karşı

Samsung’un Galaxy S8’de önemli bir yenilik olarak sunacağı Siri rakibi asistanının adı büyük ihtimalle Bixby olacak.

Samsung’un Galaxy Note 7 sorununun ardından yeni telefonu Galaxy S8 için yoğun bir çalışma yürüttüğü biliniyor. Bu çalışmalar konusunda uzun süredir beklenen Siri rakibi bir asistana da sahip olacak olan Galaxy S8’deki bu asistanın adı büyük ihtimalle Bixby olacak.

Viv Labs’ı satın alarak hazırlıkları yaptığı belli olunan bu asistan için en önemli detay Viv Labs’ın ekibinin Siri’yi ortaya çıkartan ekip olması. Bu sebeple Siri’ye gerçek manada sağlam bir rakip olacak Bixby’nin Samsung tarafından sesli asistan için aldığı marka adıyla ortaya çıktı.

Şubat’ın 26’sında tanıtılacak olan Galaxy S8’deki Bixby’nin diğer Samsung ürünlerine de yerleştirilmesi konuşulurken Siri’ye karşı nasıl bir rakip olacağı, Samsung Türkiye’nin Bixby için Türkçe desteği konusunda nasıl bir çalışma yapacağı ve Bixby’i hangi Samsung ürünleri destekleyeceği konusunda şimdilik bir netlik yok. Ancak Şubat ayından itibaren Webtekno.com da dahil olmak üzere birçok teknoloji sitesinin ana konularından biri “Siri mi Bixby mi?” sorusu olacağı açık.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle