GeriTeknoloji Samsung telefonlarda artık bu teknolojiyi göreceksiniz!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Samsung telefonlarda artık bu teknolojiyi göreceksiniz!

Samsung telefonlarda artık bu teknolojiyi göreceksiniz!

Samsung'un amiral gemisi telefonlarında kullandığı bu özellik, diğer Galaxy telefonların da standart özelliği olabilir!

Live Focus özelliğinden önce Selective Focus özelliği vardı. Bu özellik sayesinde tek lensli selfie kameranızla çektiğiniz fotoğraflara alan derinliği efekti uygulamak mümkündü. Özellik ayrıca odak noktasını kullanıcının seçmesine izin de veriyordu. Selective Focus özelliği Galaxy S5 ile kullanıma açılmıştı ve şimdiye dek piyasaya sürülen tüm Samsung amiral gemileri bu özellikle sevk edildi. Şimdiye dek orta seviyeli telefonlarda bu özellik olmasa da, Samsung geçtiğimiz ay Selfie Focus adlı benzer bir özelliği amiral gemisi olmayan telefonlara getirdi.

Selfie Focus, Selective Focus'un biraz basitleşmiş ama orta menzilli Galaxy'ler için geliştirilmiş bir sürümü gibi. Selfie Focus daha geniş bir telefon yelpazesini desteklese de, Selective Focus kadar iyi sonuçlar vermiyor ve maalesef istediğiniz yere odaklanma seçeneği de sunmuyor.

Daha da hayal kırılığı yaratacak bir haber ise, bu özelliğin arka kameralar için çalışmıyor olması. Ancak bunun sebebi orta ve düşük menzilli Samsung telefonların ön kameraları bazen arka kameralarından daha iyi olması olabilir.

Eğer orta seviye bir telefonda gerçek alan derinliği efekti arıyorsanız, yeni piyasaya sürülen Galaxy A8 ve A8 Plus tam sizin için olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: SAMSUNG'UN CESUR TELEFON TASARIMLARI

İzlemesi dahi insanı sinir krizine sokan oyun!Super Mario'ya benzeyen grafikleriyle ve geçmesi neredeyse imkansız bölümleriyle insanları çileden çıkaran Trapadventure 2 oyunu kısa sürede fenomen oldu. Her an bir yerlerden çıkan engeller karşısında karakteri hayatta tutmaya çalışmak deveye hendek atlatmaktan daha zor!

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle