GeriTeknoloji Samsung sizi üçüncü boyuta taşıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Samsung sizi üçüncü boyuta taşıyor

Samsung sizi üçüncü boyuta taşıyor
refid:14546703 ilişkili resim dosyası

Görüntüleri detay zenginliğiyle evinize aktaran Samsung’un 3D televizyonları raflardaki yerini aldı.

Samsung 3D LED TV serisinden LED 7000, serinin diğer televizyonları gibi 3D Hollywood filmlerini ve 3D oyunları oturma odanızın rahatlığına taşıyor. Yalnızca tek bir tuşa basarak görüntüleri 2D’den 3D’ye dönüştürebilir, 3D LED 7000 serisinin ultra ince tasarımı, 3D HyperReal Engine ve rakipsiz multimedya bağlantı özellikleriyle yepyeni bir eğlence dünyasına adım atabilirsiniz.
            
Dünyanın ilk 3D televizyonuna sahip Samsung, 3D LED 7000 serisi ile 3D pazarındaki iddiasını koruyor. 3D LED 7000’nin sa

/images/100/0x0/55ea5d7cf018fbb8f87b2f06
hip olduğu HyperReal 3D teknolojisi, inanılmaz renkler ve gerçekçi görüntülerin yanı sıra kristal berraklığında ve canlı Full HD görüntülere imkan tanıyor.

Samsung 3D LED 7000 serisi, yüksek seviyede dinamik kontrast oranları ve Samsung’un çığır açan LED aydınlatma kaynağı ile öne çıkıyor. Ultra yüksek kontrast oranları, daha sanatsal tasarımlara olanak tanıyan ince derinlik oranı ve enerji tüketiminde daha fazla tasarruf olanağı sağlayan seri, televizyondan en iyi görüntüyü elde etmek isteyen tüketiciler için en uygun seçenek olduğunu kanıtlıyor. Ayrıca, Samsung’un 3D sistemi, daha inandırıcı ve sarmal bir televizyon deneyimi sunmak için tüm renk yelpazesini kullanan görüntüler sunuyor.

Tam ve yarı HD çözünürlük formatlarının yanısıra Blu-Ray Disk Birliği’nden onaylı “Blu-ray 3D” standartı gibi birçok 3D standardına uyumlu olacak şekilde tasarlanmış olan Samsung’un kendi geliştirdiği entegre 3D işlemci ve vericinin yer aldığı 3D LED TV serisi ile Samsung, televizyon deneyiminde yeni bir kategori oluşturuyor.

100Hz yenileme hızıyla spor etkinliklerini, video oyunlarını ve filmleri daha rahat ve net görüntülemeye yardımcı olan 3D LED 7000 serisindeki ethernet bağlantısı ve Internet@TV – İçerik Hizmeti, tüketicilerin TV’lerinden Yahoo!, Flickr ve daha birçok sitenin içeriğine tek bir tuşa basarak erişme

/images/100/0x0/55ea5d7cf018fbb8f87b2f08
lerine olanak sağlıyor.
Enerji tüketimini önemli ölçüde düşüren, arkadan aydınlatmalı teknolojilere oranla çevreye daha da fazla duyarlı ve daha güvenilir olan 3D LED TV’lerin enerji tüketimi de benzer ebatlardaki geleneksel LCD HDTV’lere oranla en az yüzde 40 daha az. LED HDTV’ler ayrıca pürüzsüz ve doğal görüntüler sunmaya devam ederken, arkadan aydınlatmayı ve görüntü kalitesini ayarlayan optimize edilmiş enerji tasarrufu modu da yer alıyor.

Samsung Electronics, Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip 3D LED TV televizyonunu satışa sundu. Samsung 3D LED TV setleri, eğlence dünyasından en üst düzeyde keyif almanızı sağlamak üzere tasarlandı. Televizyonların yanı sıra Samsung, 3D ürün ailesini Blu-ray oynatıcılar, ev sinema sistemleri,ve 3D gözlükler ile tamamlıyor. Bugüne kadar görülmemiş etkinlikteki gerçek ve kaliteli 3D görüntülerle yepyeni bir 3 boyutlu ev eğlencesi anlayışı sunan Samsung, 3D televizyon deneyiminde açtığı bu yeni
kategori ile pazara iddialı bir giriş yapıyor.

SAMSUNG 3D TELEVİZYONLAR TÜRKİYE'DE

Samsung Electronics Türkiye Genel Müdürü C.S. Lee, Samsung 3D televizyonlarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Samsung’un kendi geliştirdiği teknoloji ile üretilen dünyanın ilk 3D televizyonunu Türk tüketicileri ile de buluşturmaktan dolayı gururluyuz. 3D televizyonların, sundukları eğlence imkanları ile vazgeçilmez olacağından hiç şüphemiz yok. Samsung olarak amacımız, her evde 3 boyutlu seyir deneyiminin yaşanmasına katkıda bulunmak ve ürünlerimiz ile bu deneyimi en kaliteli şekilde sunmak olacak”.

Aynı toplantıda söz alan Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Lemi Paksoy yeni ürün kategorisi ile ilgili olarak, “Samsung, geçtiğimiz yıl LED TV’ler ile ev eğlencesinde yeni bir kategori açtı. Şimdi de 3D LED TV’ler ile bu kategoriye yeni bir boyut ekliyoruz. 3D, çığır açan bir teknolojiden çok daha fazlası. 3D, televizyonun geleceği ve tüketicilerimize en iyi 3D içeriği ile bu deneyimi yaşatmak için Samsung olarak ürünlerimizle bugün itibariyle raflarda yerimizi alıyoruz.” dedi. 2010 yılında tüm dünyada 2 milyondan fazla 3D televizyon satışı yapmayı planladıklarını belirten Paksoy, 3D televizyon pazarının da 4 milyona ulaşacağına inandıklarını ifade etti. Samsung, LED TV’lerin inanılmaz derinlikteki ve mükemmel berraklıktaki 3D kalitesini anlatmak için dünyanın en ünlü eğlence markalarıyla ortak çalışmalara da imza atıyor. DreamWorks Animation SKG, Inc. (Nasdaq: DWA) ile bir anlaşma imzalayan Samsung, 3D Blu-ray oynatıcı veya Ev Sinema Sistemi alanlara 3D gözlük ve DreamWorks Animation’ın Monsters vs. Aliens filmini 3D Blu-ray özel bir pakette sunuyor. Aynı zamanda 2010 yılının ikinci yarısında DreamWorks Animation’ın Shrek filmi serisi de Samsung kullanıcılarına 3D Blu-ray olarak sunulacak.

En üst düzeyde gerçeklik ve hayal gücünüzün sınırlarını aşan bir eğlence dünyası...

/images/100/0x0/55ea5d7cf018fbb8f87b2f0a


Samsung’un kendi geliştirdiği teknoloji, 3D  ürün deneyiminde bugüne kadar sunulan en yüksek kaliteli görüntüyü mümkün kılıyor. İzleyicilere tamamen sarmal bir gerçeklik hissi vererek içerikleri özgürleştiren Samsung 3D TV’ler, çok daha derin ve gerçekçi bir 3D deneyimi yaratmak için otomatik 3D dönüştürme sistemini kullanıyor. Dünyada ilk kez Samsung tarafından sunulan, 2D içeriklerinden 3D’ye geçişi tek bir tuşla mümkün kılan teknoloji, 3D özellikli bir Blu-ray oynatıcı ile 3 boyutlu bir program ya da film esnasında, 3D giriş sinyallerini tam ve kesin olarak saptayarak yeni bir eğlence ortamını deneyiminize sunacak üst düzey stereoskopik görüntüler oluşturuyor. Göze olabildiğince doğal görünen bu stereoskopik görüntüler ile gerçek bir derinlik algısı oluşuyor ve standart 2D program ve filmleri nefes kesen bir netlikte 3D görüntülere dönüştürüyor. Bu teknoloji, önceki teknolojiler ile karşılaştırıldığında ise çok daha canlı ve doğal 3D efektleri sunuyor. Samsung’un 3D teknolojisi aynı zamanda tüm formatlarıda destekliyor.

Daha az katmanlı görüntü ve titreşim...

Pürüzsüz ve net 3D görüntülerin oluşturulmasında anahtar görevi TV panelleri üstleniyor. Samsung TV panellerinde yerleşik durumda bulunan Cross-talk teknolojisi, panel üzerinde sol ve sağ göz için ayrı olarak oluşturulan 3D görüntüler arasındaki tepki süresini kısaltıyor. Bu da her zaman daha az katmanlı ve inanılmaz netlikte bir görüntü kalitesi anlamına geliyor.

Gelişmiş bir titreşim-azaltıcı algoritma kullanan Samsung televizyonlar, 3D Blu-ray oynatıcı ile seyredilen filmlerde ya da düşük yenileme oranına sahip diğer görüntülerde oluşan titreşimi de düşürüyor.

Çok daha net ve pürüzsüz 3D görüntüler oluşturmak için tasarlanan Samsung’un Motion Judder Cancelling teknolojisi, spor müsabakaları ya da aksiyon filmleri gibi programlardaki hızlı sahnelerin neden olabildiği görüntü bulanıklığını mümkün olduğunca düşürmek amacıyla bu hızlı karelerin içine ilave kareler ekliyor. Böylelikle ekranınızdaki görüntüler ne kadar hızlı akarsa aksın en üst düzeyde görüntü kalitesine sahip oluyorsunuz.
Samsung 3D LED 7000 serisi...

Son 4 yıldır global televizyon pazarının lideri Samsung, 3D deneyimini de evlerde yaşatan ilk marka oluyor. Orta Doğu pazarına sunulan ilk 3D LED TV olan Samsung 3D LED 7000 televizyon serisi, aynı zamanda Samsung’un en çevreci ürünü. Samsung 3D LED televizyonlar, Samsung’un bugüne kadar sunduğu en yüksek performanslı ve çevreye duyarlı ürün olma özelliğine de sahip. Televizyonda bulunan etkili enerji tasarrufu modu ile benzerlerine oranla yüzde 40 enerji tasarrufu sağlanıyor.


3D için nelere ihtiyaç var?

• 3D destekli TV
• 3D aktif gözlük
• 3D destekli Blu-ray oynatıcı

Yorumları Göster
Yorumları Gizle