GeriTeknoloji Samsung Galaxy S10'larda kullanıcıları şaşkına çeviren hata
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Samsung Galaxy S10'larda kullanıcıları şaşkına çeviren hata

Samsung Galaxy S10'larda kullanıcıları şaşkına çeviren hata

Samsung'un geçtiğimiz haftalarda duyurusunu yaptığı Galaxy S10 serisi yeni telefonları, beraberinde önemli bir güvenlik sorunuyla geldi. Cihazlarda ekran kilidinin açılmasını sağlayan yüz tarama teknolojisinin kolayca aşılabildiği ortaya çıktı.

Apple'ın iPhone X'lerle birlikte hayatımıza giren yüz tarama teknolojisi telefonlarda yaygınlaşıyor. Son olarak Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung da Galaxy S10 serisi telefonlarına yüz tanıma teknolojisi ekleyerek kullanıcıların zahmetsizce, sadece yüzlerini telefonlarına dönerek ekran kilidini açabilmesini sağlıyor. Ancak yüz tanıma teknolojisinde ciddi bir sorun var: Zira yüzü telefona tanımlanan bir kullanıcının yüzünün bulunduğu bir fotoğraf veya video kameraya gösterildiğinde de ekran kilidi çözülebiliyor.

Diğer bir deyişle eğer bir başkası telefonunuzu eline alır ve yüzünüzün bulunduğu bir görüntüyü telefona gösterirse ekran kilidini kolayca aşabiliyor. Samsung, ortaya çıkan bu sorunla ilgili herhangi bir açıklama yapmış değil.

Kullanıcıların bu sorun giderilinceye kadar yüz tarama teknolojisini kullanmak yerine parmak izi sensörünü kullanarak yola devam etmeleri daha güvenli bir yöntem gibi görünüyor. 

Galaxy S10 Plus ve Galaxy S10 5G yan yanaSamsung'un özellikleriyle birbirine hayli benzeyen iki telefonu Galaxy S10 Plus ve Galaxy S10 5G, aslında aralarında bir dizi farkla geliyor. Galaxy S10 serisi telefonlar nasıl birbirlerini kablosuz şarj ediyor? Galaxy S10'lara özel olarak üretilen LED kılıflar nasıl çalışıyor? Hürriyet Teknoloji Editörü Selim Öztürk Barselona'dan bildiriyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle