GeriTeknoloji Safari kullanıcıları dikkat! Mac bilgisayarınız tehlikede olabilir
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Safari kullanıcıları dikkat! Mac bilgisayarınız tehlikede olabilir

Safari kullanıcıları dikkat! Mac bilgisayarınız tehlikede olabilir

Apple'ın popüler web tarayıcısı Safari, güvenlik açığı sorunuyla gündemde. Mac bilgisayarınız tehlikede olabilir!

Apple, kullanıcılarını tedirgin eden güvenlik açığıyla karşı karşıya. Şirketin internet tarayıcısı Safari üzerinde görülen hata Mac bilgisayarınızın hacklenmesine yol açabiliyor. Phoenhex & qwerty team adındaki bir grup araştırmacı tarafından tespit edilen sorun hakkında Apple tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. 

Mac bilgisayarların root ve kernel erişimine sahip olmasını sağlayan bu güvenlik açığı cihazın saldırılara karşı savunmasız olmasına yol açıyor. Söz konusu olayın bir benzeri geçtiğimiz yıl yaşanmış ve bunun sonucunda Mac bilgisayarların üzerindeki Touch Bar  hacker'lar tarafından kontrol edilebilir hale geliyordu. 

2018 yılında ortaya çıkan bu güvenlik açığını kısa sürede çözen Apple'ın Safari'de görülen sorunu da en kısa zamanda çözüme kavuşturması bekleniyor. Aynı zamanda güvenlik açığını tespit eden phoenhex & qwerty team adındaki araştırmacı grubun 45.000 dolar ile ödüllendirildiğini belirtelim.

Ön kamerası gizli telefon: Xiaomi Mi Mix 3Xiaomi’nin bu yeni telefonunda en dikkat çeken özellik sürgüyü açtığınızda ön kameraları kullanabiliyor olmanız...Hürriyet Teknoloji Editörü Selim Öztürk Barselona'dan bildiriyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle