GeriTeknoloji Rus güvenlik devi Kaspersky'e büyük şok
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rus güvenlik devi Kaspersky'e büyük şok

Rus güvenlik devi Kaspersky'e büyük şok

Rus Hükümeti ile bağlantıları olduğu iddiaları nedeniyle zor günler geçiren Kaspersky Lab, ABD merkezli mağaza zinciri Best Buy tarafından tamamen dışlandı!

ABD merkezli mağaza zinciri Best Buy, Kaspersky'nin antivirüs yazılımını mağazalarından kaldırdı. Bunun sebebi, ABD'li politikacıların Kaspersky'nin Rus hükümetiyle olan bağlantıları hakkındaki endişeleri.

Değişikliğin ardından Kaspersky ürünleri Bestbuy.com üzerinde yapılan aramalarda görünmemeye başladı. Mevcut ürün sayfaları ise stoğun tükendiğini söylüyor. Best Buy, Kaspersky ile ilgili herhangi bir inceleme yapmasa da, firma hakkındaki medya raporlarından endişelenmiş görünüyor.

Kaspersky'nin dünya çapında 400 milyon kullanıcısı bulunuyor. Ancak ABD basınındaki olumsuz haberler devam ederse yakında kullanıcı sayısı ciddi biçimde düşebilir.

Kaspersky Lab, daha önceki bir açıklamasında Kremlin ile bağlantılarının olduğunu yalanlamış ve değerlendirmelerin adil olmadığını söylemişti. Kaspersky yazılımları, tekrar yapılacak bir değerlendirmenin ardından yeniden Best Buy'da satışa sunulabilir. Firmanın yazılımları Amazon, Walmart, Target ve Staples gibi mağazalarda halen satılıyor.

KASPERSKY'DAN İLK AÇIKLAMA

Kaspersky'den konuyla ilgili yapılan açıklama ise şöyle;

“Kaspersky Lab ve Best Buy an itibarıyla ilişkilerini askıya almış bulunmaktadır, fakat söz konusu iş ilişkisinin gelecekte tekrar gözden geçirilmesi ihtimali vardır. Best Buy ve müşteri tabanıyla yaklaşık on yıl boyunca başarılı bir ortaklık sürdüren Kaspersky Lab, sektör lideri siber güvenlik çözümlerini web sitesi ve diğer perakendeciler üzerinden kullanıcılara sunmaya devam edecektir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: TARİHİN EN TEHLİKELİ 50 BİLGİSAYAR VİRÜSÜ


Yorumları Göster
Yorumları Gizle