GeriTeknoloji PlayStation Now'a Microsoft'tan rakip çıkıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PlayStation Now'a Microsoft'tan rakip çıkıyor

PlayStation Now'a Microsoft'tan rakip çıkıyor

Microsoft, Sony PlayStation Now'ı rakipsiz bırakmayı planlamıyor. Firma, yaptığı bir duyuruda kendi oyun yayımı hizmetini geliştirmekte olduğunu ve "herhangi bir cihazda konsol kalitesinde oyun" sözü verdiğini belirtti.

Bu açıklama gerçekten de önemli; zira Sony'nin Başka bir deyişle dizüstü bilgisayarınızdan telefonunuza hemen her cihazda Xbox seviyesinde görüntü ve oyun kalitesini bekleyebilirsiniz.

Firma, bu amaca ulaşmak için gelişmiş AI deneyimini kullanacak. Henüz bu hizmetin adı veya yayım tarihi belirtilmiş olmasa da, geliştiriliyor olması da önemli bir ayrıntı olarak görülebilir.

PlayStation Nowa Microsofttan rakip çıkıyor


PLAYSTATION NOW NEDİR

PlayStation Now bir bulut oyun oynama sistemi. Bu sistemde oyunlar konsol üzerinden değil de bir sunucu üzerinde çalışıyor. Siz sadece oyunları kontrolör ile yönlendiriyorsunuz. Böylece oyunu çalıştırmak için bir konsola gerek kalmıyor. Sistemi destekleyen bir oynatıcıdan akıllı televizyonlara her şeyde bu sistem çalışabiliyor. En güzel yanı ise herhangi bir konsola çıkmış oyunu başka konsollarda oynayabiliyorsunuz. Böylece PS2'de kaçırdığınız bir oyun varsa PS4 üzerinden oynayabiliyorsunuz.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle